Başkan Kavuş'tan her okula 'kitaplık' müjdesi
14.01.2020 - 12:26 | Son Güncelleme: 2020-01-14 12:43
Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Şükrü Doruk Kız AİHL Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulunun fen atölyesi ile yenilenen kütüphanesinin açılışını yaptı. Öğrencilerle birlikte okuma etkinliğine de katılan Başkan Kavuş, güçleri ölçüsünde okulların, öğrencilerin ve eğitimin yanında olmaya gayret gösterdiklerini belirterek “Bu çerçevede ‘Her Okula Bir kitaplık’ ve ‘Sanal Kütüphane’ projelerinde sona yaklaştık” diye konuştu.  

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Şükrü Doruk Kız AİHL Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulunun fizik, kimya biyoloji atölyesini ve yenilenen kütüphanesinin açılışını yaptı. 

BAŞKAN KAVUŞ, ÖĞRENCİLERLE KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİNE KATILDI 

Başkan Mustafa Kavuş, okul girişinde Meram Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca, Şükrü Doruk Kız AİHL Müdürü Hüseyin Kadir Balcı, din öğretiminden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erkan Yakışır, Meram İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Öztekin ve okul öğretmenleri tarafından karşılandı. Kavuş, açılıştan önce öğretmenlerle bir süre sohbet etti. Bu sohbetin ardından kütüphanenin ve fen atölyesinin açılışına geçildi. Kurdela Başkan Kavuş, Mustafa Koca ve Hüseyin Kadir Balcı tarafından kesildi. Mustafa Kavuş ve beraberindekiler açılışı yapılan bölümlerin ve okulun diğer sınıflarını gezerek müdür Kadir Balcı’dan bilgi aldı. Sınıflarda öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanan Başkan Mustafa Kavuş, e twinning kapsamında yürütülen “Birlikte Kitap Okuyoruz” projesinde öğrencilere eşlik ederek onlarla birlikte kitap okudu. 

“GÜCÜMÜZ YETTİĞİNCE OKULLARIN VE EĞİTİMİN YANINDA OLDUK” 

Ziyaretinde yaptığı açıklamada, belediye olarak eğitime her açıdan ve sürekli olarak destek verdiklerini hatırlatan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, bu kapsamda okulların tadilatlarından dış cephe boyalarına, bahçe düzenlemesinden temizliğine ve eksiklerinin giderilmesine kadar geniş bir yelpazede hizmet yürüttüklerini ifade etti. Talep gelmese bile eğitim için neler yapabiliriz düşüncesini her an taşıdıklarını ifade eden Başkan Kavuş “Gücümüz yettiğince okulların her türlü sorununa koşmaya çalışıyoruz. Bu gayretle okullarımızın birçok eksiklğini gidermeye çalışıyoruz. Bunu yeterli görmüyoruz elbet. Bu eğitim yılının ikinci döneminde her okulumuza birer kitaplık kazandırmak için kolları sıvadık. Bununla birlikte Meram ilçesinde okuyan her öğrencinin sadece kimlik numarasıyla girerek ulaşabileceği ‘Sanal Kütüphane’ projemizde de sona yaklaştık. ‘Sanal Kütüphane’ sayesinde her bir öğrenci istediği yerden kitaplara ulaşarak, indirebilecek” diye konuştu. 

  • Beğen
YORUM YAZIN