Yurt genelinde yurtta son 1,5 aydır uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması ve diğer tedbirler, Konya’da da vaka sayılarına olumlu yönde yansıdı. Vakalar büyük oranda azaldı.
Konya yeşile döndü! 6 ilçe vaka sayısını sıfırladı
![Konya yeşile döndü! 6 ilçe vaka sayısını sıfırladı 1](https://haberdairesi.com/d/gallery/200_1.jpg)
![Konya yeşile döndü! 6 ilçe vaka sayısını sıfırladı 2](https://haberdairesi.com/d/gallery/200_2.jpg)
![Konya yeşile döndü! 6 ilçe vaka sayısını sıfırladı 3](https://haberdairesi.com/d/gallery/200_3.jpg)
![Konya yeşile döndü! 6 ilçe vaka sayısını sıfırladı 4](https://haberdairesi.com/d/gallery/200_4.jpg)
![Konya yeşile döndü! 6 ilçe vaka sayısını sıfırladı 5](https://haberdairesi.com/d/gallery/200_5.jpg)
HARİTA YEŞİLE DÖNDÜ
Son durum Sağlık Bakanlığı’nın Hayat Eve Sığar uygulamasındaki koronavirüs yoğunluk haritasına da yansıdı. Tam 1 ay önce haritada kırmızı olan alanlar, vaka oranının düşmesiyle yeşile döndü.
![Konya yeşile döndü! 6 ilçe vaka sayısını sıfırladı 6](https://haberdairesi.com/d/gallery/200_6.jpg)
![Konya yeşile döndü! 6 ilçe vaka sayısını sıfırladı 7](https://haberdairesi.com/d/gallery/200_7.jpg)
![Konya yeşile döndü! 6 ilçe vaka sayısını sıfırladı 8](https://haberdairesi.com/d/gallery/200_8.jpg)
![Konya yeşile döndü! 6 ilçe vaka sayısını sıfırladı 9](https://haberdairesi.com/d/gallery/200_9.jpg)
![Konya yeşile döndü! 6 ilçe vaka sayısını sıfırladı 10](https://haberdairesi.com/d/gallery/200_10.jpg)
6 İLÇE VAKAYI SIFIRLADI
Konya kent merkezinde olduğu gibi ilçelerde de vaka sayısındaki düşüş haritaya yansıdı.
![Konya yeşile döndü! 6 ilçe vaka sayısını sıfırladı 11](https://haberdairesi.com/d/gallery/200_11.jpg)
![Konya yeşile döndü! 6 ilçe vaka sayısını sıfırladı 12](https://haberdairesi.com/d/gallery/200_12.jpg)
![Konya yeşile döndü! 6 ilçe vaka sayısını sıfırladı 13](https://haberdairesi.com/d/gallery/200_13.jpg)
![Konya yeşile döndü! 6 ilçe vaka sayısını sıfırladı 14](https://haberdairesi.com/d/gallery/200_14.jpg)
![Konya yeşile döndü! 6 ilçe vaka sayısını sıfırladı 15](https://haberdairesi.com/d/gallery/200_15.jpg)
![Konya yeşile döndü! 6 ilçe vaka sayısını sıfırladı 16](https://haberdairesi.com/d/gallery/200_16.jpg)
![Konya yeşile döndü! 6 ilçe vaka sayısını sıfırladı 17](https://haberdairesi.com/d/gallery/200_17.jpg)
![Konya yeşile döndü! 6 ilçe vaka sayısını sıfırladı 18](https://haberdairesi.com/d/gallery/200_18.jpg)
![Konya yeşile döndü! 6 ilçe vaka sayısını sıfırladı 19](https://haberdairesi.com/d/gallery/200_19.jpg)
![Konya yeşile döndü! 6 ilçe vaka sayısını sıfırladı 20](https://haberdairesi.com/d/gallery/200_20.jpg)
![Konya yeşile döndü! 6 ilçe vaka sayısını sıfırladı 21](https://haberdairesi.com/d/gallery/200_21.jpg)
![Konya yeşile döndü! 6 ilçe vaka sayısını sıfırladı 22](https://haberdairesi.com/d/gallery/200_22.jpg)
![Konya yeşile döndü! 6 ilçe vaka sayısını sıfırladı 23](https://haberdairesi.com/d/gallery/200_23.jpg)
![Konya yeşile döndü! 6 ilçe vaka sayısını sıfırladı 24](https://haberdairesi.com/d/gallery/200_24.jpg)
![Konya yeşile döndü! 6 ilçe vaka sayısını sıfırladı 25](https://haberdairesi.com/d/gallery/200_25.jpg)
![Konya yeşile döndü! 6 ilçe vaka sayısını sıfırladı 26](https://haberdairesi.com/d/gallery/200_26.jpg)
![Konya yeşile döndü! 6 ilçe vaka sayısını sıfırladı 27](https://haberdairesi.com/d/gallery/200_27.jpg)
![Konya yeşile döndü! 6 ilçe vaka sayısını sıfırladı 28](https://haberdairesi.com/d/gallery/200_28.jpg)
![Konya yeşile döndü! 6 ilçe vaka sayısını sıfırladı 29](https://haberdairesi.com/d/gallery/200_29.jpg)
![Konya yeşile döndü! 6 ilçe vaka sayısını sıfırladı 30](https://haberdairesi.com/d/gallery/200_30.jpg)
![Konya yeşile döndü! 6 ilçe vaka sayısını sıfırladı 31](https://haberdairesi.com/d/gallery/200_31.jpg)
Bir çok ilçede yeşil alanların sayısının arttığı görülürken, Derebucak, Derbent, Yalıhüyük, Hadim, Taşkent ve Ahırlı ise vaka sayısını sıfırladı.
![Konya yeşile döndü! 6 ilçe vaka sayısını sıfırladı 32](https://haberdairesi.com/d/gallery/200_32.jpg)
![Konya yeşile döndü! 6 ilçe vaka sayısını sıfırladı 33](https://haberdairesi.com/d/gallery/200_33.jpg)
![Konya yeşile döndü! 6 ilçe vaka sayısını sıfırladı 34](https://haberdairesi.com/d/gallery/200_34.jpg)
![Konya yeşile döndü! 6 ilçe vaka sayısını sıfırladı 35](https://haberdairesi.com/d/gallery/200_35.jpg)
![Konya yeşile döndü! 6 ilçe vaka sayısını sıfırladı 36](https://haberdairesi.com/d/gallery/200_36.jpg)
![Konya yeşile döndü! 6 ilçe vaka sayısını sıfırladı 37](https://haberdairesi.com/d/gallery/200_37.jpg)
"RAKAMLAR, KISITLAMALARIN AMACINA ULAŞTIĞINI GÖSTERİYOR"
Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi ve Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, 17 Kasım'da başlayan kısıtlama tedbirlerinin rakamlara yansıdığının görüldüğünü belirterek, "17 Kasım'da daha çok 'al götür' servislerinin olması, restoranların kapatılması, AVM’lerde yapılan kısıtlamalarla ilgili bir takım yaklaşımlar söz konusu olmuştu. Ama gelinen noktada, bu kısıtlamalarda hasta sayısının daha yavaş düştüğü gözlemlenince, kısıtlamaların daha yaygınlaştırılması, daha bulaşın çok olduğu yerlere yönelmiş oldu. Akşam saat 21.00’den sabah 05.00’a kadar olan sokağa çıkma kısıtlamaları söz konusu oldu. Tabii bunların sonuçlarına baktığımız zaman rakamların da düştüğünü gözlemiyoruz. Bu rakamlar, kısıtlamaların amacına ulaştığını gösteriyor" dedi.