Geyik Dağları silsilesindeki 2 bin 200 rakımlı bölgedeki Eğrigöl, çevresinde yer yer 3-5 metreyi bulan kar kalınlığı ile kış aylarında ulaşılmaz olurken, Mayıs ayında yolların açılmasıyla çevresindeki yaylalarda rengarenk çiçekleri ile görsel şölen oluşturuyor.
Konyalı doğaseverler dağ laleleri ve Eğrigölü görmek için 25 kilometre yürüdü
![Konyalı doğaseverler dağ laleleri ve Eğrigölü görmek için 25 kilometre yürüdü 1](https://haberdairesi.com/d/gallery/341_1.jpg)
![Konyalı doğaseverler dağ laleleri ve Eğrigölü görmek için 25 kilometre yürüdü 2](https://haberdairesi.com/d/gallery/341_2.jpg)
Yaz aylarında çok sayıda yaylacının da geldiği bölge için cazibe merkezi haline gelen Eğrigöl, Konya ve Antalya bölgesinden gelen kampçıların ve olta balıkçılarının akınına uğruyor.
![Konyalı doğaseverler dağ laleleri ve Eğrigölü görmek için 25 kilometre yürüdü 3](https://haberdairesi.com/d/gallery/341_3.jpg)
Konya’nın Bozkır ve Hadim ilçelerinden, Antalya’nın Alanya ve Gündoğmuş ilçelerinden bölgeye gitmek isteyenler yolun açık olduğu zamanlarda araçları ile Eğrigöl’e ulaşıyor.
![Konyalı doğaseverler dağ laleleri ve Eğrigölü görmek için 25 kilometre yürüdü 4](https://haberdairesi.com/d/gallery/341_4.jpg)
İlkbaharda karların erimesiyle oluşan bitki çeşitliliği ile dikkat çeken Eğrigöl, farklı renklerdeki çiğdemler, doğal ortamda yetişen kırmızı lalelerin yanı sıra çeşitli endemik bitkilerin zenginliği ile ilgi odağı olmaya devam ediyor.
Yükseklerde eriyen karlardan beslenen ve kıvrılarak göle akan mendereslerin oluşturduğu eşsiz görüntü, dağlarda parça parça uzanan kar örtüsü ile bütünleşiyor.
![Konyalı doğaseverler dağ laleleri ve Eğrigölü görmek için 25 kilometre yürüdü 5](https://haberdairesi.com/d/gallery/341_5.jpg)
Bölgenin Kuzey kısımlarında oluşan metrelerce yükseklikte kar kütlelerinden dolayı Eğrigöl yolu uzun süre araç trafiğine kapalı kalıyor. Bölgeyi bilen doğaseverler ve fotoğraf tutkunları Eğrigöl’e ulaşmak için kilometrelerce yol yürümeyi göze alarak bölgeye ulaşıyorlar.
![Konyalı doğaseverler dağ laleleri ve Eğrigölü görmek için 25 kilometre yürüdü 6](https://haberdairesi.com/d/gallery/341_6.jpg)
Hadim, Gündoğmuş ve Alanya ilçelerinin oluşturduğu üçgenin ortasında yer alan Eğrigöl’e Konya’dan gelen Mustafa Ünal, “Eğrigöl bölgesinde ilkbaharda açan kırmızı yaban laleleri ve çiğdemleri çekebilmek için Seydişehir’den Geriş beline kadar aracımızla geldik. Yol açık olmamasından dolayı 12 kilometre yürüyerek bölgeye ulaştık. Eğrigöl’ün ilkbaharda da bir doğa harikası. Torosların, Geyik Dağları olarak bilinen bölgesinde bulunan Eğrigöl kırmızı yaban laleleri, çok farklı renklerde çiğdemler, kıvrım kıvrım akan suları ve metrelerce karı ile müthiş bir manzara sunuyor.” dedi.
![Konyalı doğaseverler dağ laleleri ve Eğrigölü görmek için 25 kilometre yürüdü 7](https://haberdairesi.com/d/gallery/341_7.jpg)
Bölgeyi ziyaret etmek için Konya’dan gelen Osman Kuplay, yıllardır buraya gelmenin hayali kurduğunu belirterek, “Bu hayalimi gerçekleştirmenin tadını çıkarıyorum. Benim için biraz zor oldu ama bu manzarayı buraları görmek çok güzeldi. Bir taraf göl bir tarafta çiçekler her şey harika” dedi.
Seydişehir’den katılan Yılmaz Sarıkır da “Buralar anlatılmaz buralar yaşanır.” dedi.
![Konyalı doğaseverler dağ laleleri ve Eğrigölü görmek için 25 kilometre yürüdü 8](https://haberdairesi.com/d/gallery/341_8.jpg)
Ali Erdoğan ise “Karları içinde yeşillik ve lalelerin içinde insan dinleniyor. Bir başka güzellik bir başka hava. Herkesin buraya gelmesini bu güzellikleri görmesini tavsiye ediyorum.” dedi.
![Konyalı doğaseverler dağ laleleri ve Eğrigölü görmek için 25 kilometre yürüdü 9](https://haberdairesi.com/d/gallery/341_9.jpg)
Doğasever ve fotoğrafçı Fahri Kubilay da, “Sabah beşte grup halinde Seydişehir’den hareket ettik Her zaman olduğu gibi Geriş beli denilen bölgeye araçlarımızı bıraktık. Hava raporları yağışlı göstermesine rağmen aldırmayarak buraya hareket ettik. Bu yaylalar ilkbaharda daha temiz daha gezilmeye değer. Türkiye’nin endemik bitkilerinden olan kırmızı ve mor renkli dağ laleleri buraya ayrı bir güzellik katıyor. Onları görmek için her yıl onca zahmete katlanarak buralara geliyoruz. Burası bir doğa harikası. İnsanların bu güzelliklere sahip çıkmasını ve kirletmemesini istiyoruz.” dedi.
![Konyalı doğaseverler dağ laleleri ve Eğrigölü görmek için 25 kilometre yürüdü 10](https://haberdairesi.com/d/gallery/341_10.jpg)
![Konyalı doğaseverler dağ laleleri ve Eğrigölü görmek için 25 kilometre yürüdü 11](https://haberdairesi.com/d/gallery/341_11.jpg)
![Konyalı doğaseverler dağ laleleri ve Eğrigölü görmek için 25 kilometre yürüdü 12](https://haberdairesi.com/d/gallery/341_12.jpg)
![Konyalı doğaseverler dağ laleleri ve Eğrigölü görmek için 25 kilometre yürüdü 13](https://haberdairesi.com/d/gallery/341_13.jpg)
![Konyalı doğaseverler dağ laleleri ve Eğrigölü görmek için 25 kilometre yürüdü 14](https://haberdairesi.com/d/gallery/341_14.jpg)
![Konyalı doğaseverler dağ laleleri ve Eğrigölü görmek için 25 kilometre yürüdü 15](https://haberdairesi.com/d/gallery/341_15.jpg)
![Konyalı doğaseverler dağ laleleri ve Eğrigölü görmek için 25 kilometre yürüdü 16](https://haberdairesi.com/d/gallery/341_16.jpg)
![Konyalı doğaseverler dağ laleleri ve Eğrigölü görmek için 25 kilometre yürüdü 17](https://haberdairesi.com/d/gallery/341_17.jpg)
![Konyalı doğaseverler dağ laleleri ve Eğrigölü görmek için 25 kilometre yürüdü 18](https://haberdairesi.com/d/gallery/341_18.jpg)
![Konyalı doğaseverler dağ laleleri ve Eğrigölü görmek için 25 kilometre yürüdü 19](https://haberdairesi.com/d/gallery/341_19.jpg)