Konya'nın Seydişehir ilçesinde yaşayan kuaför Ayla Sayar, 4 yıl önce açtığı barınakta 350 köpeğin bakımını üstleniyor.
Konyalı kuaför açtığı barınakta 350 sokak köpeğinin bakımını üstleniyor
![Konyalı kuaför açtığı barınakta 350 sokak köpeğinin bakımını üstleniyor 1](https://haberdairesi.com/d/gallery/190_1.jpg)
![Konyalı kuaför açtığı barınakta 350 sokak köpeğinin bakımını üstleniyor 2](https://haberdairesi.com/d/gallery/190_2.jpg)
İlçe merkezinde kuaförlük yapan 40 yaşındaki Sayar, bundan 4 yıl önce, sokak köpekleri için barınak açtı.
![Konyalı kuaför açtığı barınakta 350 sokak köpeğinin bakımını üstleniyor 3](https://haberdairesi.com/d/gallery/190_3.jpg)
Sayar, mesleğinden elde ettiği gelirle, hem köpeklerin beslenme ihtiyacını hem de barınakta çalışan 2 kişinin maaşlarını karşılıyor.
![Konyalı kuaför açtığı barınakta 350 sokak köpeğinin bakımını üstleniyor 4](https://haberdairesi.com/d/gallery/190_4.jpg)
Boş vakitlerini barınakta geçiren Sayar, her biriyle ayrı ayrı gönül bağı kurduğu köpekleriyle gece gündüz ilgileniyor.
![Konyalı kuaför açtığı barınakta 350 sokak köpeğinin bakımını üstleniyor 5](https://haberdairesi.com/d/gallery/190_5.jpg)
Sayar, hayvanları çok sevdiğini, gördüğü her bakıma muhtaç, aç ya da yaralı sokak köpeğine sahip çıkmaya çalıştığını söyledi.
![Konyalı kuaför açtığı barınakta 350 sokak köpeğinin bakımını üstleniyor 6](https://haberdairesi.com/d/gallery/190_6.jpg)
Barınağı ilk açtığında az sayıda köpeğe baktığını, sayının zamanla 350'yi bulduğunu anlatan Sayar, "Çünkü hepsinin sahiplenilmeye ihtiyacı var. Hayat paylaşınca güzel, bu canları sevmek lazım." diye konuştu.
![Konyalı kuaför açtığı barınakta 350 sokak köpeğinin bakımını üstleniyor 7](https://haberdairesi.com/d/gallery/190_7.jpg)
Sayar, evinde de 4 köpeği olduğunu belirterek, "Sevgim çoğaldıkça çoğaldı. Bu canları insanlardan daha çok seviyorum, hepsi benim evladım. Onlara 'köpek' demek bile istemiyorum Hepsi canım, can dostumdur. Hepsiyle ayrı bir duygusal bağım var. Kazancımın hepsiyle bu canlara bakıyorum ve bakmaya da devam edeceğim. Bir yerde hasta, bakıma muhtaç köpek göreyim, alır buraya getiririm. Gerekirse kendi aracımla Konya merkeze götürür, tedavisini yaptırıp getiririm." ifadelerini kullandı.
![Konyalı kuaför açtığı barınakta 350 sokak köpeğinin bakımını üstleniyor 8](https://haberdairesi.com/d/gallery/190_8.jpg)
Bütün boş zamanını barınakta geçirdiğini ifade eden Sayar, şöyle konuştu:
"Burası bana göre cennet gibi. İlçe merkezinden çıkıp buraya geldiğim zaman cennete düşmüş gibi hissediyorum kendimi. Çok huzur buluyorum. Kendi çocuklarım da var. Onlar da hayvanları çok sevdiği için burada vakit geçiriyorlar. Hem bana yardım ediyorlar hem köpekleri seviyorlar. İş yerimi randevulu açtığım için genelde her günüm burada geçiyor. Aracımla buraya geldiğim zaman hepsi karşılamak için koşar, sevinirler. Biri hasta olduğu zaman dizime yatar, 'beni sev' diye ağlar, kafasını okşarım mutlu olur. Hepsi benim evladım gibi, canım, ciğerimdir. Hepsine evlat gibi bakarım."
![Konyalı kuaför açtığı barınakta 350 sokak köpeğinin bakımını üstleniyor 9](https://haberdairesi.com/d/gallery/190_9.jpg)
Sayar, hayvanlar için yaş ve kuru mama desteği beklediklerini de söyledi.
![Konyalı kuaför açtığı barınakta 350 sokak köpeğinin bakımını üstleniyor 10](https://haberdairesi.com/d/gallery/190_10.jpg)
![Konyalı kuaför açtığı barınakta 350 sokak köpeğinin bakımını üstleniyor 11](https://haberdairesi.com/d/gallery/190_11.jpg)
![Konyalı kuaför açtığı barınakta 350 sokak köpeğinin bakımını üstleniyor 12](https://haberdairesi.com/d/gallery/190_12.jpg)
![Konyalı kuaför açtığı barınakta 350 sokak köpeğinin bakımını üstleniyor 13](https://haberdairesi.com/d/gallery/190_13.jpg)
![Konyalı kuaför açtığı barınakta 350 sokak köpeğinin bakımını üstleniyor 14](https://haberdairesi.com/d/gallery/190_14.jpg)