İstanbul'un Esenyurt ilçesinde 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticileri seçmek için alp kıyafeti giyen bir kişi sandık başına papağanıyla birlikte gitti.
Türkiye'den ilginç oy kullanma manzaraları
![Türkiye'den ilginç oy kullanma manzaraları 1](https://haberdairesi.com/d/gallery/551_1.jpg)
![Türkiye'den ilginç oy kullanma manzaraları 2](https://haberdairesi.com/d/gallery/551_2.jpg)
Türkiye'nin her yerinde, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde oy kullanmak isteyen ancak sağlık durumları el vermeyen vatandaşlar, talepte bulunmaları halinde sağlık ekiplerince oy kullanacakları merkezlere götürüldü.
![Türkiye'den ilginç oy kullanma manzaraları 3](https://haberdairesi.com/d/gallery/551_3.jpg)
![Türkiye'den ilginç oy kullanma manzaraları 4](https://haberdairesi.com/d/gallery/551_4.jpg)
![Türkiye'den ilginç oy kullanma manzaraları 5](https://haberdairesi.com/d/gallery/551_5.jpg)
![Türkiye'den ilginç oy kullanma manzaraları 6](https://haberdairesi.com/d/gallery/551_6.jpg)
![Türkiye'den ilginç oy kullanma manzaraları 7](https://haberdairesi.com/d/gallery/551_7.jpg)
![Türkiye'den ilginç oy kullanma manzaraları 8](https://haberdairesi.com/d/gallery/551_8.jpg)
İzmir'de bazı vatandaşlar oy kullanmaya evcil hayvanlarıyla geldi.
![Türkiye'den ilginç oy kullanma manzaraları 9](https://haberdairesi.com/d/gallery/551_9.jpg)
![Türkiye'den ilginç oy kullanma manzaraları 10](https://haberdairesi.com/d/gallery/551_10.jpg)
![Türkiye'den ilginç oy kullanma manzaraları 11](https://haberdairesi.com/d/gallery/551_11.jpg)
![Türkiye'den ilginç oy kullanma manzaraları 12](https://haberdairesi.com/d/gallery/551_12.jpg)
Tokat'ın Zile ilçesine bağlı Karacaören köyünde yaşayan kadınlar, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi için sandık başına yöresel kıyafetlerle gitti.
![Türkiye'den ilginç oy kullanma manzaraları 13](https://haberdairesi.com/d/gallery/551_13.jpg)
![Türkiye'den ilginç oy kullanma manzaraları 14](https://haberdairesi.com/d/gallery/551_14.jpg)
![Türkiye'den ilginç oy kullanma manzaraları 15](https://haberdairesi.com/d/gallery/551_15.jpg)
![Türkiye'den ilginç oy kullanma manzaraları 16](https://haberdairesi.com/d/gallery/551_16.jpg)
![Türkiye'den ilginç oy kullanma manzaraları 17](https://haberdairesi.com/d/gallery/551_17.jpg)
Şırnak'ta bazı vatandaşlar yöresel kıyafetlerle Mahalli İdareler Genel Seçimleri için oy kullandı.
![Türkiye'den ilginç oy kullanma manzaraları 18](https://haberdairesi.com/d/gallery/551_18.jpg)
Hatay'ın İskenderun ilçesinde yaşayan Abdullah Cıla, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde, oy kullanacağı okula "Yörük Kızı" adlı atıyla gitti.
![Türkiye'den ilginç oy kullanma manzaraları 19](https://haberdairesi.com/d/gallery/551_19.jpg)
![Türkiye'den ilginç oy kullanma manzaraları 20](https://haberdairesi.com/d/gallery/551_20.jpg)
![Türkiye'den ilginç oy kullanma manzaraları 21](https://haberdairesi.com/d/gallery/551_21.jpg)
![Türkiye'den ilginç oy kullanma manzaraları 22](https://haberdairesi.com/d/gallery/551_22.jpg)
![Türkiye'den ilginç oy kullanma manzaraları 23](https://haberdairesi.com/d/gallery/551_23.jpg)
![Türkiye'den ilginç oy kullanma manzaraları 24](https://haberdairesi.com/d/gallery/551_24.jpg)
![Türkiye'den ilginç oy kullanma manzaraları 25](https://haberdairesi.com/d/gallery/551_25.jpg)
Mardin'de yaşayan 2 metre 51 santimetre boyuyla "dünyanın en uzun boylu adamı" ünvanına sahip Sultan Kösen, Mahalli İdareler Genel Seçimleri için Mardin'in Derik ilçesinin kırsal Alibey Mahallesi'nde oy kullandı.
![Türkiye'den ilginç oy kullanma manzaraları 26](https://haberdairesi.com/d/gallery/551_26.jpg)
![Türkiye'den ilginç oy kullanma manzaraları 27](https://haberdairesi.com/d/gallery/551_27.jpg)
![Türkiye'den ilginç oy kullanma manzaraları 28](https://haberdairesi.com/d/gallery/551_28.jpg)
![Türkiye'den ilginç oy kullanma manzaraları 29](https://haberdairesi.com/d/gallery/551_29.jpg)
![Türkiye'den ilginç oy kullanma manzaraları 30](https://haberdairesi.com/d/gallery/551_30.jpg)
![Türkiye'den ilginç oy kullanma manzaraları 31](https://haberdairesi.com/d/gallery/551_31.jpg)
![Türkiye'den ilginç oy kullanma manzaraları 32](https://haberdairesi.com/d/gallery/551_32.jpg)
![Türkiye'den ilginç oy kullanma manzaraları 33](https://haberdairesi.com/d/gallery/551_33.jpg)
![Türkiye'den ilginç oy kullanma manzaraları 34](https://haberdairesi.com/d/gallery/551_34.jpg)
![Türkiye'den ilginç oy kullanma manzaraları 35](https://haberdairesi.com/d/gallery/551_35.jpg)
![Türkiye'den ilginç oy kullanma manzaraları 36](https://haberdairesi.com/d/gallery/551_36.jpg)
![Türkiye'den ilginç oy kullanma manzaraları 37](https://haberdairesi.com/d/gallery/551_37.jpg)
İstanbul'da 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde Mihriban Suat Bedük İlkokulu'na oy vermek için giden Çetin Erdoğan, yanındaki süs tavuğuyla dikkat çekti.
![Türkiye'den ilginç oy kullanma manzaraları 38](https://haberdairesi.com/d/gallery/551_38.jpg)
![Türkiye'den ilginç oy kullanma manzaraları 39](https://haberdairesi.com/d/gallery/551_39.jpg)
![Türkiye'den ilginç oy kullanma manzaraları 40](https://haberdairesi.com/d/gallery/551_40.jpg)
![Türkiye'den ilginç oy kullanma manzaraları 41](https://haberdairesi.com/d/gallery/551_41.jpg)
![Türkiye'den ilginç oy kullanma manzaraları 42](https://haberdairesi.com/d/gallery/551_42.jpg)
Van'ın Erciş ilçesinde yaşayan Kırgızlar, bu seçimde de yöresel kıyafetlerini giyip atlarıyla sandıkların bulunduğu Ulupamir İlköğretim Okulu'na giderek oy kullandı.
![Türkiye'den ilginç oy kullanma manzaraları 43](https://haberdairesi.com/d/gallery/551_43.jpg)
![Türkiye'den ilginç oy kullanma manzaraları 44](https://haberdairesi.com/d/gallery/551_44.jpg)
![Türkiye'den ilginç oy kullanma manzaraları 45](https://haberdairesi.com/d/gallery/551_45.jpg)
![Türkiye'den ilginç oy kullanma manzaraları 46](https://haberdairesi.com/d/gallery/551_46.jpg)
![Türkiye'den ilginç oy kullanma manzaraları 47](https://haberdairesi.com/d/gallery/551_47.jpg)