Tapu memurlu arsa çetesine Konya dahil 3 ilde operasyon! Yaşlı kişinin 20 milyonluk arsalarını böyle ele geçirdiler

Bursa'da 80 yaşındaki yaşlı kişinin 20 milyon lira değerindeki 5 arsasını satan ve aralarında bir tapu memurunun da bulunduğu 16 şüpheli Bursa, Balıkesir ve Konya’da düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

Tapu memurlu arsa çetesine Konya dahil 3 ilde operasyon! Yaşlı kişinin 20 milyonluk arsalarını böyle ele geçirdiler

İddiaya göre Bursa Tapu Kadastro Bölge Müdürlüğü’nde görevli kamu personeli S.K., değerli arsaları olan A.B.’nin iletişim bilgilerini irtibatlı olduğu çete üyeleri M.Y. ve V.A.’ya verdi. İki şüpheli de A.B.’yi arayarak, 500 bin lira değerindeki arsasını satın almak istediklerini bildirdi. Arsasını satmak istemeyen A.B.’yi ikna eden ikili, satış işlemleri için yaşlı adamla buluştu.

M.Y. ve V.A, tapu memuru S.K.’nin de yardımıyla A.B.’yi devir işlemleri için sağlık raporu almaya ikna etti. Hastaneden aldıkları sağlık raporuyla notere giden şüpheliler, A.B.'ye toplam 20 milyon değerindeki 5 arsasının satışına onay verdiğini beyan ettiği vekaletnameyi imzalattı. A.B.’ye ise anlaştıkları 1 arsanın bedeli olan 500 bin TL'yi verdi. 

Vekaletname ile arsaların tamamını kısa sürede satan şüpheliler kayıplara karışırken, A.B. durumdan tesadüfen haberdar oldu. Arsalarına değer tespiti yaptırmak için emlakçıya gittiğinde dolandırıldığını öğrenen A.B., polise başvurdu.

Hemen harekete geçen KOM Şube ekipleri, tapuda görevli memur S.K.’yi takibe aldı. Şüpheli ile irtibatlı olduğu çete üyeleri saptandı. Toplam 16 şüphelinin belirlenmesinin ardından Bursa, Balıkesir ve Konya’da belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi. 

Operasyonda tapu memuru S.K., M.Y. ve V.A. ile B.B.A., S.G., Ö.G., A.O.S., M.Ö., R.G., H.B., M.K., E.D., E.C.D., M.İ, Ö.K. ve Ö.F.D. gözaltına alındı.

Şüphelilerin evlerinde yapılan aramada çok sayıda tapu senedi, nüfus kayıt örnekleri ile tapu kaydı sorguları ele geçirildi.

Şüpheliler emniyetteki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.