Türkiye’nin gündemindeki Kadir ilk kez konuştu! En çok o söz üzmüş...
14.02.2020 - 11:38 | Son Güncelleme: 2020-02-14 11:40
Türkiye'nin konuştuğu Kadir Ş, ilk kez ailesiyle buluştu. 40 dakikalık açık görüş sonrası yaşananları anlatan ağabey, kardeşinin en çok o söze üzüldüğünü anlattı.

Konya’da Ayşe D.’ye yardım etmek isterken çıkan arbedede Özgür Duran’ın ölümüne sebep olan Kadir Ş. ile ailesi ilk kez cezaevinde görüştü.

Ağabey Hidayet Ş, demir parmaklıklar arkasındaki 40 dakikalık o görüşmeyi anlattı:

“Kadir yorgun ve üzgündü. Bizimle görüşünce morali yerine geldi. Kamu vicdanının ne düşündüğünü anlattık ona. Bu da ayrı bir moral oldu onun için. Bize kantinden yiyecek bir şeyler almış. Onları görünce duygulandık biraz. Saçlarını kesmişler. Kural öyleymiş. Biraz da zayıflamış. O halini görünce üzüldük Bizden istediği ve eksik kalan bazı kitapları vardı, onları götürdük. Rus edebiyatının klasiklerini çok sever. Dostoyevski’nin ‘Suç ve Ceza’ adlı kitabını tekrar okusun diye götürdüm. Olaya ilişkin detayları hiç konuşmadık. O bir şey demedi, biz de sormadık. Zaten polise, savcıya ve avukatlara olayla ilgili yeterince açıklama yaptı. Annem de babam da ona moral verdi. Bir kadının maruz kaldığı duruma karşı vicdanlı davrandığını söylediler. İstemeden gerçekleşen bir durum için kendisini üzmemesini istediler. Televizyonda haberleri izlemiş. ‘Kadını kurtarmak isterken katil oldu’ ifadesi üzmüş onu. Kendisinden ‘katil’ diye bahsedilmesine üzülmüş. Adaletin tecelli edeceğine inanıyor.”

 

  • Beğen
YORUM YAZIN