Vaka sayısındaki artışla dikkat çeken Karaman’da son durum
29.06.2020 - 17:33 | Son Güncelleme: 2020-06-29 17:39
Ramazan Bayramı sonrası koronavirüs vaka sayısındaki artışla gündeme gelen illerden biri de Karaman olmuş, Vali Mehmet Alpaslan Işık artıştaki büyüklüğe dikkat çekmek için rakam vermiş ve bayramdan önce 120 olan vaka sayısının bayramdan sonra 500'e ulaştığını açıklamıştı. İşte Sağlık Bakanlığının son verilerine göre kentin yoğunluk haritası…

1 Haziran’da başlayan normalleşme süreciyle birlikte koronavirüs vakalarının hızla artışa geçtiği kentlerden biri de Karaman oldu.

Artışın önüne geçmek için bir çok yerde karantina tedbirleri uygulanırken, vatandaşlar sık sık temizlik, maske ve mesafe konusunda uyarıldı, denetimler artırıldı.

Vaka artış hızının büyüklüğüne dikkat çekmek isteyen Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık geçtiğimiz gün son rakamları vermiş ve bayramdan önce 120 olan vaka sayısının bayramdan sonra 500'e ulaştığını açıklamıştı. Işık, Karaman’da hayatını kaybedenlerin sayısını ise 16 olarak açıklamıştı.

KENTİN SON KORONAVİRÜS YOĞUNLUK HARİTASI

Koronavirüsle mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığı tarafından hizmete sunulan Hayat Eve Sığar uygulaması sayesinde, şehir şehir, ilçe ilçe, hatta sokak sokak koronavirüs yoğunluk durumları görülebiliyor. 

İşte, son güncellenen verilere göre Karaman’ın vaka yoğunluk haritası:  

VALİ REHAVETE UYARISI YAPMIŞTI

Vaka sayının artmasının nedeninin vatandaşların rehavete kapılması olduğunu belirten Vali Işık, "Şimdi geriye dönüp acaba nerde hata yaptık deyip özeleştiri yapmamızın tam zamanı. Hatamız şu; rehavete kapıldık, sosyal mesafeyi korumadık, maske takmadık, hijyene dikkat etmedik. Bu üçüne dikkat etmediğimiz sürece bu virüs içimizde bir seri katil gibi dolaşmaya devam edecek. Oysa bunu yenmek elimizde. Lütfen gevşemeyelim rehavete kapılmayalım, temizliğe, sosyal mesafeye ve maske takma kuralına mutlaka uyalım" demişti. 

 

Haber Dairesi

ETİKETLER
  • Beğen
YORUM YAZIN