4 gencin sır ölümü için özel ekip kuruldu! Bu üç ihtimal üzerinde duruluyor

Manisa’da tarla kenarında cesetleri bulunan 4 gencin nasıl öldüğü hala sır! Jandarma olaya ilişkin özel ekip kurdu. Deliller ve gözlemler üç ihtimali kuvvetlendiriyor.

4 gencin sır ölümü için özel ekip kuruldu! Bu üç ihtimal üzerinde duruluyor

Ahmetli’de 4 gencin ölümünün üzerindeki sır perdesi hala aralanamadı.

Cesetler üzerinde yapılan ilk incelemede gençlerden Neşet Dalgın'ın (24) boynunun sert bir darbe sonucu kırıldığı, Serkan Zangal (23) ve Ümit Zangal'ın (20) ise göğüs ve baş bölgelerine isabet eden saçmalar sonucu öldükleri belirlendi.

TÜFEK ONUN KUCAĞINDAYDI!

Muharrem Zengin'in (22) ise babasına ait otomatik av tüfeğinin kucağında olduğu ve yakın mesafeden çene altından kendisini vurduğu tespit edildi.

Gençlerden alınan el swaplarında tüfeğin sadece Muharrem Zengin tarafından kullanıldığı belirlendi.

Olay yerinde yapılan incelemede otomobilin ani fren yaparak durdurulduğu, şoför kapısının ve bagajın açık olduğu görüldü.

Bu da otomobili kullanan Muharrem Zengin'in aniden arabadan inerek av tüfeğini bagajdan aldığı ihtimalini güçlendiriyor.

4-gencin-sir-olumu-icin-ozel-ekip-kuruldu-bu-uc-ihtimal-uzerinde-duruluyor.jpg

PLANLANMIŞ BİR CİNAYET VE İNTİHAR İHTİMALİ

4 gencin ölümüyle ilgili geniş kapsamlı soruşturma sürerken, jandarmanın kurduğu özel ekip her türlü ihtimali titizlikle değerlendiriyor. İHA’nın haberindeki ihtimallerden birine göre; otomobili kullanan Muharrem Zengin, Alaşehir'den gelen 3 arkadaşını konuşmak istediğini söyleyerek daha önceden planladığı ıssız alana getirdi. Başlarına gelecek olayın farkına varan 3 arkadaş otomobilden inmek istedi. Bunun üzerine otomobili aniden durduran Zengin, bagajdan av tüfeğini alarak silah zoruyla 3 arkadaşını otomobilden indirip tarlanın kenarına dizdi. Bir süre konuştuğu Neşet Dalgın'ı darp ederek boynunu kıran Zengin, diğer 2 arkadaşını silahla vurduktan sonra intihar etti.

4-gencin-sir-olumu-icin-ozel-ekip-kuruldu-bu-uc-ihtimal-uzerinde-duruluyor-001.jpg

GEÇMİŞE DAYANAN BİR HUSUMET OLMA İHTİMALİ

Muharrem Zengin ve Neşet Dalgın arasında geçmişe dayanan bir husumetin olduğu ihtimali üzerinde de duruluyor. Serkan Zangal ve Ümit Zangal’ın buna taraf oldukları olay gecesi, Zengin'in konuşmak için mahallenin dışındaki ıssız alanı seçtiği ihtimali üzerinde duruluyor. Bu ihtimale göre gençler arasındaki tartışmanın büyümesi üzerine Muharrem Zengin, tüfeğin dipçiğiyle sert bir şekilde Neşet Dalgın'ın başına vurunca darbeyle boynu kırıldı. Ardından diğer arkadaşlarını vuran ve cinnet getiren Muharrem Zengin, boşalan tüfeğe yeni fişek sürdükten sonra çenesine dayayıp tetiğe bastı.

ASKER UĞURLAMASINDA YAŞANAN GERGİNLİK İHTİMALİ

Jandarmanın değerlendirdiği üçüncü ihtimale göre, asker uğurlamasında alınan alkol sonrası Muharrem Zengin Alaşehir'e dönmek üzere garaja gitmek isteyen 3 arkadaşını otomobille bırakmak istedi. Bu esnada gençler arasında bir dedikodu yüzünden tartışma yaşandı. Bunun üzerine 4 arkadaş konuşmak üzere anayoldan saparak mahallenin oldukça dışında bulunan zeytinlik alana geldi. Serkan Zangal, Ümit Zangal ve Nejat Dalgın ile Muharrem Zengin arasında kavga çıktı. Gençler arasında yaşanan boğuşmada Neşet Dalgın'ın boynu kırılarak olay yerinde can verdi. Bunun üzerine bagajda bulunan babasına ait tüfeği alan Zengin, iki kuzeni otomobilin yanında vurduktan sonra intihar etti.

4-gencin-sir-olumu-icin-ozel-ekip-kuruldu-bu-uc-ihtimal-uzerinde-duruluyor-002.jpg

Tüm bu ihtimaller üzerinde yoğunlaşan JASAT dedektifleri, gençlerin ölümüyle ilgili kesin sonuçların adli tıp raporunun çıkması ve Ankara'ya gönderilen delillerin kriminal incelenmelerinin tamamlanmasının ardından netlik kazanacağını dile getirdi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.