Karatay’da bir eğitim yuvası daha: Hamzaoğlu İlkokulu törenle açıldı

Karatay Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen 24 derslikli Hamzaoğlu İlkokulu, törenle açıldı.

Karatay’da bir eğitim yuvası daha: Hamzaoğlu İlkokulu törenle açıldı

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, geleceğimizin teminatı çocuklarımıza yeni bir eğitim yuvası kazandırıyor olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Belediye olarak eğitime destek konusunu en öncelikli hizmet alanı olarak gördüklerini ifade eden Kılca, ilçe genelinde eğitim alanında yaptıkları diğer hizmetlerden de bahsetti.

6-1.jpg

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük de en önemli yatırımın eğitime yapılan yatırım olduğunu söyleyerek bu noktada Konya’nın Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin çok önemli yatırımlarının olduğunu ifade etti. Karatay Belediyesinin her kademeden çok sayıda derslik inşa ederek eğitime kazandırdığını belirten Büyük, 24 derslikli Hamzaoğlu İlkokulunun hayırlı olması temennisinde bulunarak emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

5-1.jpg

Konya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Uzbaş ise konuşmasında, geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımızın daha donanımlı okullarda yetişmesinin önemine değinerek Konya’da Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin eğitim konusunda çok kıymetli yatırımlarda bulunarak eğitim projelerini yürüttüklerini ifade etti.

4-2.jpg

Konya Milletvekili Orhan Erdem de yaptığı konuşmada 2002 yılından bu yana ülkemizin her alanda çok önemli gelişmeler kat ettiğini söyleyerek bu gelişmelerin Sayın Cumhurbaşkanımızın öngörüsüyle gerçekleştiğini ifade etti.  Merkezi yönetim tarafından ülkemizde eğitim konusunda çok önemli yatırımlar gerçekleştiğini, Konya’nın da bu yatırımlardan payını aldığını belirten Erdem, şehrimizdeki belediyelerin de eğitime hizmet konusunda çok ciddi adımlar attığını sözlerine ekledi. Açılışını gerçekleştirdikleri Hamzaoğlu İlkokulunun hayırlı olması temennisinde bulunarak emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

3-2.jpg

Vali Vekili Mehmet Aydın da konuşmasına, Konya Valisi Vahdettin Özkan’ın il dışında olması sebebiyle programa katılamadığını, ancak bu açılış vesilesiyle tebrik ve teşekkürlerini ilettiğini belirterek başladı. Eğitim yatırımlarının her şeyden daha önemli olduğunun altını çizen Aydın, eğitimle geleceğin planlandığını ifade etti. Hamzaoğlu İlkokulunun hayırlı olması temennisinde bulunarak Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ve emeği geçen herkese teşekkürler etti.

Daha sonra Karatay İlçe Müftüsü Mehmet Akpınar’ın yaptığı dua eşliğinde okulun açılışı gerçekleştirildi.

Açılışın ardından protokol mensupları sınıfta eğitim gören çocukları ziyaret ederek onlarla sohbet etti.

11.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.