YÖK’ten üniversitelerde yüz yüze eğitim açıklaması

Üniversitelerde yüz yüze eğitime geçilecek mi? Bu soruya yanıtı Yükseköğretim Kurumu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar verdi. Özvar üniversitelerde yakın zamanda hibrit eğitim dönemine geçilebileceğini söyledi.

YÖK’ten üniversitelerde yüz yüze eğitim açıklaması

Üniversitelerin yüz yüze eğitime ne zaman geçeceği ve yüz yüze eğitimin hangi tarihlerde başlayacağı üniversite öğrencileri tarafından sorgulanıyor.

Bu sorulara yanıt YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar'dan geldi.

İzmir’de düzenlenen Üniversitelerarası Kurul Toplantısı’nda konuşan Yükseköğretim Kurumu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, “Şartların elverişli hale gelmesi durumunda uzaktan eğitimin yanında yüz yüze eğitim imkanının da sunulduğu harmanlanmış (hibrit) öğretim seçeneğini değerlendireceğiz” dedi.

 

prof-dr-erol-ozvar.jpg

 

6 Şubat’ta 11 ili etkileyen depremin ardından üniversitelerin durumu hakkında bilgi veren Özvar, “Bu zorlu zamanlarda depremzedelere, üniversitelerimize ve öğrencilerimize destek olmak için Yükseköğretim Kurulu olarak bir dizi idari tedbir aldık. 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı bahar döneminin, bazı uygulamalı programlar hariç olmak üzere uzaktan öğretim yoluyla eğitimlerin başlaması yönünde bir karar aldık.

ÜNİVERSİTELER YÜZ YÜZE EĞİTİME NİSANDA MI GEÇECEK?

Yine daha önce ifade ettiğim üzere, alınan kararı nisan ayı başı itibarıyla yeniden gözden geçirerek şartların elverişli hale gelmesi durumunda uzaktan eğitimin yanında yüzyüze eğitim imkanının da sunulduğu harmanlanmış (hibrit) öğretim seçeneğini değerlendireceğiz.

Yükseköğretim Kurulu olarak birinci önceliğimiz, yükseköğretim sistemimizin afet sonrası hızlı bir şekilde normalleştirilmesidir” diye konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.