Bayındır: Silah İhtisas Organizeleri Beyşehir’e fark getirecek

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, av tüfeği üretiminin önemli yerleşim merkezlerinden Huğlu ve Üzümlü’yü silah ihtisas organize sanayilerine kavuşturdukları gün bölgeye bir fark getirmiş olacaklarını söyledi.

Bayındır: Silah İhtisas Organizeleri Beyşehir’e fark getirecek

Beyşehir Ticaret Odası Başkanlığı’nda, Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) Konya Yatırım Destek Ofisi öncülüğünde, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, KOSGEB, İŞKUR, KÜSİ (Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği) Çalışma Grubu ve Beyşehir Ticaret Odası işbirliğiyle düzenlenen Devlet Destekleri Beyşehir Bilgilendirme Toplantısında konuşan Belediye Başkanı Bayındır, vatandaş olarak devletin kendilerine verdiği imkanların doğru alanlarda kullanılmasının önemine dikkat çekti. 

Bayındır, “Vatandaş olarak bizler devletimizin verdiği imkanları doğru alanlarda kullanıp, devletimize bir gün vergi veren nesiller, vergi verdiği için onur duyan nesiller çoğaldıkça bu devlet daha da büyüyecektir, daha çok destekler verecektir, ben bu düşüncedeyim. Zira, ben bu bölümünü söylemek istiyorum;  bölgemizin yetiştirdiği İstanbul, İzmir ve Avrupa merkezli değerli iş adamlarımız, Huğlu’muz ve Üzümlü’müz bizim gururumuzdur. Onlar o evlerinin altında açtıkları atölyeler de çok büyük başarılara imza attılar. Onlarla gurur duyuyoruz,  seviniyoruz ama bir şey yapmak istiyoruz. İnşallah Huğlu’muzu, Üzümlü’müzü silah ihtisas organizelerine kavuşturduğumuz gün inşallah bölgemize bir fark getireceğiz.” dedi.

“BEYŞEHİR’İN GENÇLERİNİN İŞSİZ KALMAMASI İÇİN ÇABALIYORUZ”

Beyşehir Ticaret Odası Başkanı Mustafa Akbıyık ise yeni neslin, Beyşehir’in gençlerinin işsiz kalmaması için çaba gösterdiklerini söyledi. Beyşehir’de yaşayan oda üyelerini devlet destekleri hakkında ne kadar bilgi sahibi yaparlarsa, bu konuda eğitim programı düzenlerlerse ilçe ekonomisine de o ölçüde daha fazla katkı sağlayacaklarına inandıklarını dile getiren Akbıyık, bunun aynı zamanda ilçede yaşayan gençlere yeni iş ve istihdam sahaları açılması yönünden de önemli olduğunu belirtti. Akbıyık, “Bizim bu ülkeye çok borcumuz var. Bu borçları ödemekle bitmez. Biz de oda olarak bu eğitimlerin verilmesini sağlayarak, uygulamada olan devlet desteklerini sizlere anlatarak hep birlikte yarınlara bu ülkeyi ve ilçemizi taşımış olacağız.” dedi.

Konya Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Uğur Özalır da konuşmasında, daha önce KOSGEB ve TÜBİTAK gibi daha çok sanayiciye yönelik desteklemeler varken, MEVKA, KOP gibi kuruluşlarla devlet desteklerinin daha geniş bir yelpazeye yayıldığını belirterek, bu desteklerin başvuru şartlarının iyi bilinerek istifade edilmesinin her kesim için önemli olduğunun altını çizdi.

Konuşmaların ardından programın sonraki bölümlerinde katılımcılara devlet destekleri hakkında bilgiler verildi, yöneltilen sorular cevaplandırıldı.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.