Konya DSYB markası N1, Ereğli’de mağaza açtı

"Yetiştiriciden Sofranıza" sloganıyla yola çıkan N1 Süt ve Süt Ürünlerinin yeni fabrika satış mağazası, Ereğli ilçesinde törenle açıldı. Törene hem protokolün hem de halkın ilgisi bir hayli fazla oldu.

Konya DSYB markası N1, Ereğli’de mağaza açtı

"Yetiştiriciden Sofranıza" sloganıyla yola çıkan Konya Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği markası "N1" her geçen gün büyüyor.

Doğallığı, sağlığı ve kaliteyi hedefleyen ürünlere vatandaşların daha kolay ulaşması için açılan mağazalara bir yenisi daha eklendi.

Binlerce yetiştiricinin emeği olan Ereğli'deki fabrika satış mağazasının açılışına ilgi bir hayli fazla oldu.

Törene katılanlar arasında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, Ak Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Birlik Başkanı Edip Yıldız, Konya Tarım ve Orman İl Müdürü Ali Ergin, Ak Parti İlçe Başkanı Zübeyir Dursun, MHP İlçe Başkanı Musa Yılmaz da vardı.

Konya DSYB Başkanı Edip Yıldız, törende yaptığı konuşmada, “Konya’nın potansiyeline yakışır bir şekilde hizmet vererek üreticinin ve yetiştiricimizin beklediği hizmetleri verme noktasında takdirini kazandık. Artık geldiğimiz noktada hem lider olmanın hem de örnek bir birlik olmanın gerektirdiği şekliyle, üreticinin alın teri değer bulsun, hem sütü hem de eti değerinde satılsın. Artık üreticiyi temsil eden fabrikalar zincirine başlıyoruz. Geldiğimiz noktada binin üzerinde yere satış yapıyoruz. Hedefimiz üreticinin malının değer bulması ve tüketicinin kaliteyi ucuza tüketmesidir. Üretimin kutsal olduğunu biliyoruz, sorumluklarımızı bilmekteyiz. Çünkü 82 milyonun sofrasına ulaşmak adına bayram, cenaze demeden bu üretimi devam ettiriyoruz. İnşallah ikinci yatırımımız olan bu yatırımımızın hayırlı olmasının diliyorum." dedi ve açılış programına katılanlara teşekkür etti.

Tarım ve Orman İl Müdürü Ali Ergin’in ardından kürsüye gelen AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez de, DSYB Başkanı Edip Yıldız’a teşekkür etti. Etyemez, "İnşallah Ereğli’de ucuz ve kaliteli taze hayvansal ürünleri halkımıza doğrudan üretimden tüketiciye sunmak suretiyle çok güzel bir hizmet sunulacak. Kendilerine bu hizmet nedeniyle teşekkür ediyoruz. Sivil toplum örgütleri üyelerine hizmet eden örgütlerdir. Aynı zamanda millete ve topluma hizmet ederler, kuruluş amaçları da bunun içindir." diye konuştu.  

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı ise konuşmasında, "Güzel bir hizmet ve bu birlik çalışmasında gayret eden herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Son olarak kürsüye gelen isim AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta oldu. Usta konuşmasında şunları söyledi:

“Açılışı gerçekleştirilen fabrika satış merkezinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Üretim noktasında tarladan bahçesine üretiminde çalışan bütün çiftçilere ve hayvan yetiştiricilerine teşekkür ediyorum.  Eskiden Türkiye’de temeller atılır o şekilde kalırdı, şimdi ise yeni Türkiye’de açılışlar yapıyoruz. Allah’ın izniyle 2023 hedeflerimize elbirliğiyle devam edeceğiz. Bizim derdimiz ve davamız bu millete ve vatana hizmet etmektir. Ereğli bizim için tarımcılığın ve hayvancılığın başkenti olan bir ilçemizdir. Ereğli’ye önem veriyoruz. Biz laf üretmiyoruz, iş üretiyoruz. Konya DSYB Başkanı Edip Yıldız’ın şahsında bütün birlik yöneticilerini çalışmalarından dolayı kutluyorum. Mağazanın Ereğli’ye hayırlı olmasını diliyorum."

Konuşmaların ardından Ereğli N1 Fabrika Satış Mağazası’nın açılışı, törene katılan protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.