Başkan Altay Konya'yı karış karış dolaşıyor

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, ilçe ziyaretleri kapsamında Tuzlukçu ve Akşehir’de ilçe belediyeleri ve AK Parti İlçe Teşkilatları’nı ziyaret etti. Başkan Altay, yeni dönemde ilçe belediyeleriyle birlikte Tuzlukçu’ya ve Akşehir’e hizmet üretmek için çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Başkan Altay, Akşehir ziyaretinde ise Akşehir’in turizm potansiyelinin ilçenin geleceğinde önemli yer edeceği vurgusu yaptı.

Başkan Altay Konya'yı karış karış dolaşıyor

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, ilçe ziyaretleri kapsamında Tuzlukçu’yu ve Akşehir’i ziyaret etti.

TUZLUKÇULULARA TEŞEKKÜR ETTİ

İlk olarak AK Parti Tuzlukçu İlçe Başkanı Mevlüt Turpçu ve partililerle bir araya gelen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, geçtiğimiz 5 yılda Büyükşehir Belediyesi’nin tüm ilçelerde olduğu gibi Tuzlukçu’da da önemli hizmetler gerçekleştirdiğini ifade etti. Başkan Altay, yeni dönemde kalan eksiklikleri de tamamlamak için ilçe teşkilatıyla istişare halinde çalışmaya devam edeceklerini ifade eden Başkan Altay, daha sonra Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa’yı ziyaret ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Tuzlukçu’nun ardından Akşehir’e geçerek Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya ile bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Akkaya’nın ikinci dönemi olduğunu ve tecrübesinin Akşehir için kazanç olduğunu söyledi. Akşehir’in her zaman olduğu gibi AK Parti’ye ve kendilerine çok büyük destek verdiğini belirterek, tüm Akşehirlilere teşekkür eden Başkan Altay, “Akşehir ve Ereğli, merkez dışındaki en büyük ilçelerimiz. Bu manada hem coğrafi büyüklüğüyle hem nüfus yoğunluğuyla hem de içinde barındırdığı kültürle büyük önem arz ediyor. İlçe belediyemizle zaten uyumlu bir şekilde çalışıyoruz. İnşallah bu dönemde de eksik olan işler başta otogar olmak üzere tamamlanarak hemşerilerimizin hizmetine sunulacaktır” ifadelerini kullandı.

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya da “Desteklerinden dolayı Uğur Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Şimdiye kadar uyumlu bir süreç geçirdik. Bundan sonra da uyum süreci artarak, bereketli hizmetlere devam edeceğini yürekten inanıyorum” dedi.

AKŞEHİR İNŞALLAH TURİZMDEN ÇOK ÖNEMLİ BİR PAY ELDE EDECEK

Başkan Altay, Akşehir Belediyesi’nin ardından AK Parti Akşehir İlçe Teşkilatı’nı da ziyaret ederek İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu ve partililerle buluştu. Başkan Altay, “İlçe belediyemizle birlikte koordineli bir şekilde Akşehir’imizin geleceğinde önemli işler yapmayı planlıyoruz. Akşehir’de özellikle turizm potansiyelinin Konyalılara ve Türkiye’ye anlatılması gerekiyor. Sokakları çok güzel, kendine ait bir kültürü var, bir sosyal hayatı var. Bunun mutlaka tanıtılması gerekiyor. Akşehir inşallah turizmden çok önemli bir pay elde edecek. Çok önemli bir yol üzerindeyiz. Eğer Akşehir’in marka değerini yükseltirsek bu yoldan geçen herkes mutlaka bir vesileyle içeriye girip bunları görecektir. Bugüne kadar Büyükşehir Belediyemiz 200 milyona liraya yakın yatırımı Akşehir’le buluşturdu. Bundan sonra da bu hizmetleri yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu

Başkan Altay’a ilçe ziyaretlerinde AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Fidan, Ahmet Ziya Varışlı, Mehmet Özkafa, Muharrem Akkaya da eşlik etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.