Başkan Kılca'nın Malazgirt mesajı

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Malazgirt Zaferi'nin 948'inci yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Kılca, Anadolu'ya huzur ve barış  getiren Malazgirt Zaferi'nin bu aziz topraklardaki birlik ve kardeşliği sonsuza kadar devam ettireceğine vurgu yaptı. 

Başkan Kılca'nın Malazgirt mesajı

1071 Malazgirt Zaferi ile Anadolu'nun kapısının Türklere sonuna kadar açılarak günümüze köklü ve zengin bir kültürün oluşmasına vesile olduğunu söyleyen Başkan Hasan Kılca, 1071’deki büyük zaferin, Cumhuriyetimizin kuruluşuna uzanan yolun ilk adımı olduğunu ve milletimizin bu topraklarda nice şanlı zaferlere ulaşarak, tarihin akışına yön verdiğinin altını çizdi.

Kılca, kutlama mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Bugün Malazgirt Zaferi’nin yıldönümü. Büyük Selçuklu Hükümdarı Alparslan’ın Anadolu topraklarını milletimize ebedi vatan yaptığı zafer günü. Ağustos ayı zaferler ayı olarak tarihimizde ayrı bir yere sahiptir. Anadolu’nun ebedi vatanımız olmasını sağlayan Malazgirt Zaferi’nin kazanıldığı ve istiklal mücadelemizin önemli bir dönüm noktası olan Büyük Taarruz’un zaferle sonuçlandığı Ağustos ayının son haftasını, büyük bir gururla Zafer Haftası olarak kutluyoruz. Bununla birlikte; 1473 Otlukbeli Zaferi'ni1514 Çaldıran Zaferi'ni, 1516 Mercidabık Zaferi'ni, 1521 Belgrad’ın Fethi'ni,  1526 Mohaç Zaferi'ni ve 1571 Kıbrıs’ın Fethi'ni hep Ağustos ayında elde ettik. Zaferler ayı Ağustos'ta kazanılan bu büyük zaferle, bin yıla yakın bir süredir yaşadığımız bu topraklar, birlik ve kardeşliğimizin merkezine dönmüştür. Anadolu'da; barış, huzur ve mutluluk içinde, millet olarak birlikte yaşamak en büyük dileğimizdir. 

Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizin şanlı tarihinde yeni bir dönemin kapılarını açan, Malazgirt Zaferi’nin yıldönümünde, büyük komutan Sultan Alparslan’ı ve bizlere bu güzel yurdu vatan olarak bırakan ordusundaki tüm kahramanlarımızı, asırlar boyunca aynı yoldan giden şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum."

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.