Çelikkayalar'dan dev bir atılım daha!

Çelikayalar dev bir atılıma daha imza atıyor. Tüketicilerle her platformda buluşmayı hedefleyen Çelikkayalar, 3 boyutlu online market, AR (artırılmış gerçeklik) uygulaması, taşınabilir market gibi şaşırtıcı konseptlerle tüketicisinin ilgisini çekmeyi hedefliyor. Günün gelişmelerine uygun olarak büyümesini sürdüren firma Konya'da 2019-2020 Dijital Dönüşüm etkinliğine imza attı.

Çelikkayalar'dan dev bir atılım daha!

Türkiye’de ve dünyada en fazla büyüyen sektörlerin başında e-ticaret geliyor. Dünyanın en büyük şirketi konumundaki Amazon dahil birçok önemli büyük oyuncu perakendenin dinamiklerinin değişiminde büyük rol oynuyor. 

TÜBİSAD’ın açıkladığı rapora göre 2018 yılında büyümesini arttırarak sürdüren e-ticaret % 42’lik büyüme ile 59.9 milyar TL’lik hacme ulaşmıştı. Bu değişimden en çok etkilenen sektörlerden birisi de gıda perakendesi ve dayanıklı tüketim ürünleri kategorilerinin aynı anda sunulduğu süpermarketler. Gelişmiş ülkelerde de halen en çok gelecek vadeden kategori olan süpermarketlerin online olma oranı ülkemizde halen % 1-1.5 civarında. İngiltere’de bu oran % 10, ABD’de 6 iken, Güney Kore’de bu oran % 20 ile en yüksek oranda. 

Süpermarket kategorisi diğer alanlardan farklı olarak taze ürünleri de içerdiğinden dolayı pazar yerleri uygulamalarının yeterince pay alamaması Dünya’nın en önemli satın almalarından birisinin de bu alanda olmasını sağladı. ABD’de Amazon, özellikle taze ürünleri ile ünlü market zinciri Wholefoods’u satın alarak iki kanallı satışın bu alandaki önemini vurgulamış oldu. 

Ülkemizde ise yerel zincirlerde online uygulamalar görülmeye başlandı. Büyük şehirlerde tüketicilerin zamana olan ihtiyacı, günlük ihtiyaçların da buradan karşılanması talebini arttırdı. 

‘’İki kanallı e-ticaret’’ sloganı ile yola çıkan Konya Çelikkayalar AVM ise farklı uygulamaları ile dikkat çekiyor. 2019-2020 Dijital Dönüşüm etkinliğini teknoloji alanındaki iş ortağı ile sunan grup, e-ticaretinin toplam ticaretindeki oranını % 5’e çıkartmayı hedefliyor. Bu anlamda tüketicisi ile her platformda buluşmayı hedefleyen marka; 3 boyutlu online market, AR (artırılmış gerçeklik) uygulaması, taşınabilir market gibi şaşırtıcı konseptlerle tüketicisinin ilgisini çekmeyi hedefliyor.

Konya'da yapılan etkinlikte teknoloji iş ortağı Marketyo’nun yanı sıra; n11, Nestle ve Procter&Gamble yetkilileri de konuşmalarında yerel marketlerin bu alandaki öneminin ve potansiyelinin artacağını vurgu yaptılar. 

‘’Özellikle yeni, nesilleri markamızla daha da yakınlaştırmak istiyoruz’’ diyen Çelikkayalar Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kaya, bu alanda yatırımlarının ve tüketici etkileşimlerinin artarak süreceğini ifade etti. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.