Karatay'dan örnek birliktelik

Karatay Belediyesi Kent Konseyi'nin yeni ve eski yönetim kurulu üyeleri, düzenlenen toplantıyla bir araya geldi. Programda konuşan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, yönetim vizyonlarında birliktelik ve dayanışmaya büyük önem verdiklerini belirterek, ilçedeki tüm dinamiklerle güç birliği içerisinde ilçeye en iyi hizmeti sunma gayretinde olduklarını söyledi. 

Karatay'dan örnek birliktelik

Karatay Belediyesi Kent Konseyi Yönetim Kurulu tanışma ve kaynaşma toplantısı gerçekleştirildi. 

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca bakanlığındaki toplantıya AK Parti MKYK Üyesi ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç, Karatay Kent Konseyi Başkanı Abdürrahim Arslan, önceki dönem Kent Konseyi Başkanı Yusuf Güden ile önceki ve yeni dönem yönetim kurulu üyeleri katıldı. 

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, konuşmasının başında yeni dönem Kent Konseyi Başkanı Abdürrahim Arslan ve yönetim kurulu üyelerine başarı diledi.

Şehir yönetiminde tüm paydaşların görüşleri ve önerilerinin kendileri için çok önemli olduğuna vurgu yapan Başkan Hasan Kılca, "Göreve gelir gelmez Kent Konseyi çalışmalarına hız verdik. Kent Konseyi, şehir adına söz söyleme kabiliyeti olan herkesin payının olduğu bir yapı. Dolayısıyla da Kent Konseyi'ni çok seslilik ve demokrasinin işlerliği adına önemsiyoruz" dedi. 

"TÜM DİNAMİKLERLE İŞBİRLİĞİ İÇERİSİNDE İLÇEMİZİ YÖNETİYORUZ"

Karatay’ın marka değerini artırmak ve daha da güçlü bir ilçe meydana getirmek için ilçedeki tüm dinamiklerle güç birliği yaptıklarının altını çizen Hasan Kılca, şunları söyledi:

"Bugüne kadar görev yapan Kent Konseyi Başkanımızı, Gençlik ve Kadın Meclisi Başkanlarımızı ve değerli yöneticileriyle bir araya gelmeyi arzu ettik. Bu buluşma ile hep beraber olarak, önceki dönemin tecrübe ve bilgi birikimini yeni yönetime aktarılmasına vesile olmak istedik. Geçmiş dönemde bu şehre hizmet eden tüm kardeşlerime teşekkürlerimi sunuyorum. Yeni dönemde de görev alan yönetimimize başarılar diliyorum."

AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç de Karatay Kent Konseyi eski yönetiminin Karatay'da güzel ve başarılı çalışmalara imza attığını söyleyerek bugüne kadarki gayretlerinden dolayı tüm konsey üyelerine teşekkür etti. 

SORGUN: KARATAY'DAKİ BİRLİKTELİK TÜRKİYE'YE ÖRNEK NİTELİKTE

AK Parti MKYK Üyesi ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun ise Karatay’daki birlikteliğin tüm Türkiye’ye örnek olduğuna vurgu yaptı.  

Ahmet Sorgun "Yeni sürecin hayırlar getirmesini diliyorum. Önceki ve yeni yönetimi bir araya getiren Karatay Belediye Başkanımız Sayın Hasan Kılca'ya da çok teşekkür ederim. Kent Konseyleri, farklı fikirlere sahip insanları buluşturup, ortak kararlar alınmasını sağlayan önemli bir yapı. Kent Konseyi, ilçenin gelişmesine önemli katkılar getiriyor. Karatay'a hizmet etmek tarihe, medeniyetimize hizmet etmekle eşdeğerdir. Böyle önemli ve medeniyetimizin kadim bir ilçesinde bu tür vazifeler hepimiz için onurdur. Karatay şehrin ayrıcalıklı bir yerleşim bölgesidir. Burada bulunan ve katkı koyan herkese teşekkür ediyorum. Önemli olan kenti sahiplenmektir, birlikte yönetmektir. Kent Konseyi'nin ana görevi de ortak aklı yakalamaktır. Gönül birliği olduğu zaman çok daha iyi sonuçlar elde edileceğini düşünüyorum. Birlik ve beraberliğin olduğu yerde bereket vardır" şeklinde konuştu. 

ARSLAN: GÖNÜLLÜLÜK HAVUZU OLUŞTURACAĞIZ

Son olarak buluşmada söz alan Karatay Kent Konseyi Başkanı Abdürrahim Arslan, yeni dönemde de bir önceki Kent Konseyi başkan ve yönetimi ile birlikte olmaya ve tecrübelerinden istifade etmeye devam edeceklerini kaydetti. Arslan, şöyle konuştu: "Burada bulunan ve katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Önemli olan kenti sahiplenmektir, birlikte yönetmektir. Kent Konseyi’nin ana görevi de ortak aklı yakalamaktır. Temel amacımız hep beraber ilçemize bir katma değer oluşturabilmek. Bir gönüllük havuzu oluşturacağız, bu gönüllülük havuzunda da işimize hep birlikte sarılarak Mevlana şehrine hizmet edeceğiz. Herkesin katkısı olduğu zaman çok daha iyi sonuçlar elde edileceğini düşünüyorum.” 

Konuşmaların ardından Başkan Hasan Kılca ve Ahmet Sorgun bugüne kadar olan hizmetlerinden dolayı geçmiş dönem Kent Konseyi Başkanı Yusuf Güden'e ve Yönetim Kurulu Üyelerine plaket takdim etti.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.