Meram'ın bazı mahallelerinde yaşanan 'doğal gaz' sorunu masaya yatırıldı

Ak Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ve Ak Parti Meram İlçe Başkanı Mustafa Dolular, ENERYA Konya Gaz Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Mürsel Parlak’ı ziyaret etti. Ziyarette Meram’ın doğal gaz alt yapısı bulunmayan mahallelerinden gelen talepleri görüştüklerini ifade Başkan Kavuş, özellikle imar sorunundan kaynaklanan doğal gaz kullanımı ile ilgili problemlerin çözümü için ENERYA ile birlikte hareket edeceklerini söyledi.  

Meram'ın bazı mahallelerinde yaşanan 'doğal gaz' sorunu masaya yatırıldı

Ak Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ve Ak Parti Meram İlçe Başkanı Mustafa Dolular, ENERYA Konya Gaz Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Mürsel Parlak’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.  Meram’ın doğalgaz alamayan bölgelerinin de masaya yatırıldığı ziyarette, ilçenin doğalgazsız bölgeleri için umut verici gelişmeler de yaşandı. 

“DOĞAL GAZ KULLANAMAYAN YERLERİN BİR KISMININ ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM PLANLAMAYA ALINMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ” 

Ziyaretin Meram adına oldukça faydalı geçtiğini belirten Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, ilçenin bazı mahallelerinde yaşanan imar sorunu nedeniyle doğal gaz verilemeyen bölgelerin doğalgaz alabilmeleri adına yoğun bir trafik yönettiklerini hatırlatarak “Ziyaretimizde imar sorunu sebebiyle Meram’da doğalgaz kullanamayan mahallelerimizi gündeme getirdik. Seçim öncesinde, ‘Kendi alanımızın dışında da olsa Meram’a kazanım sağlayacak konular içinde girişimlerde bulunarak, ilçemizin yaşam standardının yükselmesinde rol alacağız’ diye sözümüz vardı. Bu konuların başında da doğal gaz geliyor. Doğal gaz kullanamayan mahallelerimizin önümüzdeki dönemde planlamaya alınması konusunda görüş alışverişinde bulunduk. Özellikle imar sorunundan kaynaklanan doğal gaz kullanımı ile ilgili problemlerin çözümü için ENERYA ile ortak çalışma kararı aldık. Bu çalışmalar neticesinde mahallelerimizde imar durumunun izin verdiği ölçüde doğal gaz kullanımını daha da artırmış olacağız” diye konuştu.    

ANGI, ENERYA’YA TEŞEKKÜR ETTİ

ENERYA Genel Müdürü Mürsel Parlak’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunduklarını belirten Ak Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı ise kurumun doğal gaz hizmetini en iyi şekilde yürütmeye çalıştığını ifade etti. Konya için çalışan tüm kurum ve kuruluşlara şükran duyduklarını belirten Angı “Şehrin havasının temizlenerek insanımıza uygun şartlarda bir hayat standardı sunmak için gayret gösteren ENERYA’ya da teşekkür ediyor, Genel Müdür Parlak’a görevinde başarılar diliyorum” dedi. 

ENERYA GENEL MÜDÜRÜ PARLAK, MERAM İÇİN SÖZ VERDİ

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ENERYA Genel Müdürü Mürsel Parlak ise “Konya merkezde olduğu gibi ilçelerinde de çalışmalarımız devam ediyor. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş’un Meram ile ilgili olarak talepleri oldu. Bu noktada imkanlarımız ölçüsünde uygun yerlere doğalgaz ulaştırmak için kendilerine söz verdik” diye konuştu. 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.