Özder'de yeni dönem

Özel Öğretim Derneği (ÖZDER) Konya Şubesi'nin 2. Olağan Kongresi Özel Gençlik Okulları toplantı salonunda yapıldı.

Özder'de yeni dönem

ÖZDER Genel Başkan Yardımcısı Ömer Günaydın, sivil toplum kuruluşu başkanları ve özel okul kurucu temsilcilerinin katıldığı genel kurulda divan başkanlığına Ömer Faruk İyibildiren, üyeliklere ise Hasan Cahit Koç ve İlhan Yılmaz  seçildi.  

Açılış konuşmasını yapan ÖZDER Konya Şubesi Başkanı Barış Çağlayan Çakır, Türkiye'deki özel öğretimin tarihi süreci ile ilgili bilgi vererek, Konya'daki özel okulların dünden bugüne yaptığı çalışmalarla ilgili değerlendirmede bulundu. Çakır ''Dernek yönetimindeki arkadaşlar ile 20 yılı aşkın süredir bir tanışıklığımız ve çalışmalarımız var. Bütün arkadaşlarımız tüm çalışmalarda gerekli desteği verdiler, bundan sonra da vermeye devam edeceklerine inanıyorum. Destekleri için çok teşekkür ediyoruz. Özder’in erdemli rekabet ilkesinden yola çıkılarak kaliteli bir rekabet ortamı oluşturuldu. Sıkıntılarımızda birbirimizi arayarak değerlendirme yaptık. Son yıllarda yaşanılan kontenjan sıkıntısı ile karşı karşıyayız. Kontenjanlardaki boşluk oranlarının 4 yıl öncesine dönme durumu ile karşı karşıyayız. Özel okullarda yaşanan kapanmalarda yine derneklerin bir araya gelmesi, bu olumsuz örneklere karşı gerekli uyarıların yapılması derneğimizin önemli sorumluluklarından biri olarak düşünüyorum. Özverili rekabetin artması, dernekleşmenin artması, kamuoyundaki yanlış önyargıların önlenmesinde önemli olduğunu düşünüyorum. Beraber 3 yıl boyunca çalıştığımız tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Kongremizin hayırlı olmasını diliyorum'' dedi. 

Divan Başkanı Ömer Faruk İyibildiren de konuşmasnda ''Barış Bey, derneğin ilk açılışından buyana fedakarca çalıştı, yine aynı şekilde kendisinden istifade edeceğimize inanıyorum'' diye konuştu.

Özder Genel Başkan Yardımcısı Ömer Günaydın ise derneğin kuruluş süreci ve bugüne kadar yapılan çalışmaları anlattı. 

Genel Kurulda tek listeyle seçime gidildi. Seçim sonrası teşekkür konuşması için kürsüye gelen ÖZDER Konya Şubesi'nin yeni başkanı Gürkan Gülcemal “Samimiyet eksenli, birbirimizle görüş alışverişinde bulunacağız. Özder, eğitimin, insanlar ve toplumlar için can alıcı bir unsur olduğunun farkında olarak kurumlarımızın lehine olan her şeyin savunucusu olacaktır. Özder, kendine bağlı kurumların hak ve hukukunu korumanın yanında, eğitim alanında yapılan tüm değişim ve yenilikler için danışmanlık, rehberlik ve öncülük yapmaktadır ve yapmaya devam edecektir. Özder, tüm bunları sizlerin destek ve katkısı ile yapacaktır. Derneğimizin Konya Şubesi yeni yönetimine, bu misyona uygun olarak özel okullarımız arasında Anaokul, İlkokul, Ortaokul, Temel Lise, Anadolu ve Fen lisesi olarak Konya'ya yıllardır hizmet etmekte olan arkadaşlarımızı aldık ve derneğimizi bu zengin birikim ve tecrübeyle büyüteceğiz. Hepinizin bu çıktığımız yolda bizleri yalnız bırakmayacağınıza güveniyor, katılım ve desteğiniz için şahsım ve yeni yönetim adına teşekkür ediyorum” dedi.

Yönetim kurulu asil liste şu şekilde oluştu: Gürkan Gülcemal (Başkan), Cemil Erdem (Başkan Yardımcısı), Hasan Cahit Koç (Sekreter), Said Turgut (Muhasip), Ömer Faruk İyibildiren (Üye) 

Yedek liste; Barış Çağlayan Çakır, Abdullah Şafak, Abdullah Türkyılmaz, Mevlüt Aydoğmuş, Özcan Dalgıç

Denetim Kurulu asil liste: Mustafa Kamer, İlhan Yıldırım, Mustafa Yıldırım 

Denetim kurulu yedek  liste; İlhan Post, Aliye Duman, Muhammed Akseki

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.