Siirt de terör için ayaktaydı

Siirt’te bazı sivil toplum örgütleri ve vatandaşlar tarafından düzenlenen yürüyüş ve basın açıklaması terör ve özellikle Diyarbakır Licede sivil vatandaşlara yönelik saldırı lanetlendi. Siirt Valisi Ali Fuat Atik de katılımcılar arasındaydı.

Siirt de terör için ayaktaydı

Güres Caddesi üzerinde ellerindeki bayraklarla toplanan binlerce vatandaş önce Atatürk Anıtı üzerinden 15 Temmuz Demokrasi Meydanına kadar yürüdü. Yol boyunca “Kahrolsun PKK, Şehitler Ölmez, Polise uzanan eller kırılsın” şeklinde slogan atan vatandaşlar adına Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Siirt il Başkanı İdris Yıldız basın açıklaması yaptı. 35 yıl önce Eruh’ta  Jandarma Onbaşı Süleyman Aydın’ın şehit edilmesi ile başlayan terör örgütü PKK’nın saldırılarının o günden bu yana ülkemizin birlik ve beraberliğini hedef almaya ve can yakmaya devam ettiğini kaydeden Yıldız “Diyarbakır’da sivilleri hedef alan terör örgütü son olarak 7 vatandaşımızın Şehit edilmesine 10 vatandaşımızın da yaralanmasına neden olmuştur. terör örgütü PKK bu topraklarda hiçbir zaman o kirli emellerine kavuşamayacaktır .

Türküyle Kürdüyle Arabıyla Çerkeziyle Lazıyla ve tüm değerleriyle birlik ve beraberlik içerisinde yaşayan halklarımız hiçbir terör örgütüne prim vermeyecektir. PKK, Kürtlerin temsilcisi değil, bilakis Kürtlere en büyük zararı veren, Kürt kardeşlerimizin yoğunlukta bulunduğu bölgelere yapılan yatırımları hedef alan, yol yapan iş makinelerini ateşe veren, okulları yakıp yıkan bir terör örgütüdür.  Biz bu gün Siirt te bütün sivil toplum kuruluşlarımızla top yekun öncelikle Diyarbakırda canını teröre veren vatandaşlarımız ve bütün şehitlerimiz için toplanmış bulunmaktayız, buradan bunu bir daha haykırıyoruz  PKK bir terör örgütüdür ve asla Kürtlerin savunucusu olamaz  Şehitlerimizin kanıyla sulanan, canıyla vatan kılınan bu topraklar, hiçbir terör örgütüne geçit vermedi, bundan sonra da vermeyecektir. Kahrolsun PKK ve bütün yandaşları.”dedi. 

Basın açıklamasının ardından kalabalık dağıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.