''Umutların canlandığı bir bayram...''

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Kılca mesajında bayrama ulaşmış olmanın mutluluk ve heyecanı içerisinde olduklarının altını çizerek, “Sevginin, saygının ve hoşgörünün pekiştiği, insan ilişkilerinin güçlendiği, umutların canlandığı bir bayram temenni ediyorum” dedi.

''Umutların canlandığı bir bayram...''

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Hasan Kılca, yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Her yıl olduğu gibi bu yıl da insanımızın birbirlerini sevgiyle ve sevinçle kucakladığı, dayanışma ruhunun egemen olduğu, akrabalık ve dostluk bağlarının güçlendiği bir bayrama kavuşmuş olmanın büyük mutluluğunu yaşıyoruz. Çünkü bizler, bayramın ruhunu, bayramların vesile kıldığı paylaşma ve kardeşlik duygusunu yüzyıllar boyunca içimize sindirmiş, bu atmosferi de tüm yıla yaymış bir milletin temsilcileriyiz. İnanıyorum ki, asırlardır olduğu gibi bu bayramda da bu ruhu gösterecek, birbirimize her zamankinden daha sıkı sarılacak, kaygıların ve sıkıntıların geri plana itildiği, sevginin, saygının ve hoşgörünün pekiştiği, insan ilişkilerinin güçlendiği, umutların canlandığı bir bayramı yine hep birlikte geçireceğiz.

Toplumsal dayanışmanın en güzel örneklerinden biri de hiç şüphesiz Kurban ibadetidir. Kurban ibadeti bizlere, bir yandan kişinin Allah’a yakınlaşmasını sağlarken, aynı zamanda da toplumda kardeşlik, dayanışma ve yardımlaşma bilincinin gelişmesine, sevgi ve dostluğun yaygınlaşmasına zemin hazırlar. Ümmet olarak Kurban Bayramımızı bu duygu ve hassasiyetle yaşamayı temenni ediyorum. Yine sevginin, saygının ve yardımlaşma duygusunun yoğun olarak yaşandığı bu bayramı; büyüklerimiz, akraba, dostlarımız ve komşularımızın yanı sıra ihtiyaç sahibi kardeşlerimizi de ziyaret ederek Kurban Bayramı’nın ruhuna uygun bir şekilde geçirmeliyiz.”

BAŞKAN KILCA’DAN BAYRAMDA YOLA ÇIKACAK VATANDAŞLARA UYARI

Bayramda yolculuk yapacak vatandaşların can ve mal güvenliği açısından dikkatli olmaları tavsiyesinde de bulunarak, “Hemşehrilerimden ricam, trafik kurallarına özellikle de hız kurallarına uyalım ve aşırı hız yapmayalım. Sizleri büyük bir heyecanla bekleyen sevdiklerinizle bayramı mutlulukla kutlayalım ve bayramı mateme dönüştürmeyelim.

Bu duygu ve düşüncelerle; Kurban Bayramı’nın tüm İslam âlemi ve dünyada barışın, huzurun hakim olmasına vesile olmasını temenni eder; Konyalı hemşehrilerim başta olmak üzere tüm İslam aleminin Kurban Bayramı’nı kutluyorum. Millet olarak huzurlu ve sağlık içinde daha nice bayramlara kavuşma dileklerimle tüm hemşehrilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.