530 gönüllü, daha yeşil bir Selçuklu için 1200 fidan dikti

Selçuklu Çevre ve Sıfır Atık Platformu, çevre duyarlılığı adına örnek çalışmalar yürütmeyi sürdürüyor. 530 çevre gönüllüsü, 1200 adet fidanı toprakla buluşturdu.

530 gönüllü, daha yeşil bir Selçuklu için 1200 fidan dikti

Selçuklu Belediyesi Kent Konseyi çatısı altında faaliyetlerini yürüten Çevre ve Sıfır Atık Platformu gerçekleştirdiği fidan dikimi etkinliği ile çevre duyarlılığına bir kez daha dikkat çekti.

Selçuklu Belediyesi Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Müdürlüğü ve Park Bahçeler Müdürlüğü’nün koordine ettiği etkinlikte 530 çevre gönüllüsü 1200 fidan dikti.

Etkinlik öncesinde uzman personel tarafından gönüllülere fidan dikimi hakkında uygulamalı olarak bilgi verilerek çevre duyarlılığı ile ilgili hususlara dikkat çekildi.

530-gonullu-daha-yesil-bir-selcuklu-icin-1200-fidan-dikti.jpg

BAŞKAN PEKYATIRMACI: YEŞİL DOKUYA YIL BOYUNCA KATKI SAĞLIYORUZ

Selçuklu Belediyesi’nin çevre konusunda en duyarlı belediyelerden bir tanesi olduğuna vurgu yapan Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı; “Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Müdürlüğümüz aracılığıyla çevre ile ilgili faaliyetlerimizde binlerce çevre gönüllüsünü Konya’mızda, Selçuklumuzda bir araya getirmeye devam ediyoruz. Çalışmalarımız kapsamında binlerce fidanı toprakla buluşturduk. Koyduğumuz hedefler doğrultusunda Konyamız'da yeşil dokuyu arttırmak için faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bu kapsamda Sarayköy Mahallemizde Çevre Gönüllüleri Halk Ormanı’na 530 çevre gönüllümüzün katılımıyla 1.200 adet fidanı toprakla buluşturduk. Yaptığımız çalışmaların dışında Park Bahçeler ekiplerimiz ağaç dikmeye, fidan dikmeye yıl boyunca devam ediyorlar. Yıl boyu 12 aya yayılmış bir vaziyette bu etkinliklerimiz bu organizasyonlarımız devam ediyor. Etkinliğimize katılan tüm çevre gönüllülerimize teşekkür ediyorum. Ben tekrar tüm hemşehrilerimizi çevre gönüllüsü olmaya ve karbon ayak izini silmeye davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

530-gonullu-daha-yesil-bir-selcuklu-icin-1200-fidan-dikti-001.jpg

530-gonullu-daha-yesil-bir-selcuklu-icin-1200-fidan-dikti-002.jpg

530-gonullu-daha-yesil-bir-selcuklu-icin-1200-fidan-dikti-004.jpg

530-gonullu-daha-yesil-bir-selcuklu-icin-1200-fidan-dikti-005.jpg

Kaynak:Haber Merkezi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.