Başkan Kavuş: Mutlu Meram hedefine hep birlikte ulaşacağız

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, ‘Cuma Buluşmaları’ kapsamında Dere Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Bu buluşmalar sayesinde hem vatandaşları dinleme hem de kendilerini ifade etme olanağı yakaladıklarını kaydeden Başkan Kavuş, Meram’ın her bir mahallesinin ayrı bir potansiyelinin bulunduğuna vurgu yaparak, “Bu potansiyeli harekete geçirerek ‘Modern Meram’ ve ‘Mutlu Meramlılar’ hedefine hep birlikte ulaşacağız” diye konuştu.  

Başkan Kavuş: Mutlu Meram hedefine hep birlikte ulaşacağız

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş’un her hafta mutad olarak gerçekleştirdiği ‘Cuma Buluşmaları’nın bu haftaki adresi Dere Mahallesi İmam Seki Camii oldu. Burada kıldığı Cuma Namazının ardından mahallelilerle bir araya gelen Başkan Mustafa Kavuş, vatandaşlarla hasbihal etti. 

BU BULUŞMALAR SAYESİNDE HEM VATANDAŞIMIZI DİNLİYOR, HEM DE KENDİMİZİ İFADE EDİYORUZ” 

Vatandaşların dertlerini, sıkıntılarını ve önerilerini birinci ağızdan dinleme fırsatı bulduğu için ‘Cuma Buluşmaları’nı önemsediğini kaydeden Başkan Kavuş, bu buluşmaların belediyecilik hizmetlerini ilçe ve mahalle halkının istek ve ihtiyaçları doğrultusunda şekillendirmek adına en güzel yollardan biri olduğunu belirtti.

‘Memleket İşi Gönül İşi’ sloganının ve ‘Gönül Belediyeciliği’ anlayışının en güzel tezahürlerinden biri olan ‘Cuma Buluşmaları’nın ‘Modern Meram’ ve ‘Mutlu Meramlılar’ gayesine büyük fayda kattığının altını çizen Başkan Kavuş, “Hangi projeyi hayata geçirirseniz geçirin hizmetin asla değişmeyen altın kuralları var; Vatandaşı dinlemek ve kendinizi ifade edebilmektir. Her Cuma gerçekleştirdiğimiz bu birliktelikler bu kural için güzel bir fırsat. Vatandaşımızı dinliyor, kendimizi ve çalışmalarımızı anlatma fırsatı buluyoruz. Bu nedenle bu buluşmalar her zaman devam edecek, vatandaşlarımızla iç içe olmaya devam edeceğiz” diye konuştu. 

"MERAM’IN POTANSİYELİNİ ORTAYA ÇIKARDIKÇA YÜZLER DAHA ÇOK GÜLECEK"

Dere Mahallesinin birçok açıdan işlenmemiş bir cevher olduğunu belirten Başkan Mustafa Kavuş, sözlerini şöyle sürdürdü^:

“Bundan sonraki icraat politikalarımızı şekillendirecek en önemli başlıklardan biri de Meram’ın sahip olduğu potansiyeli ortaya çıkarmak ve işlenmemiş yönlerini bir sanatkar edasıyla işleyerek hizmete sunmak. Dere Mahallesi de güzelliğinin yanısıra, şehrin hemen yanıbaşında turizmden tarıma, kültürden şehir hayatına sunacağı katkıya kadar bünyesinde önemli bir potansiyel barındırıyor. Bu potansiyeli ortaya çıkarmak ve mahallemizin yaşam standardını yükselterek vatandaşlarımızın mutluluğuna katkıda bulunmak adına çalışmamızı hız kesmeden sürdüreceğiz. Sonuçta kazanan sadece Dereliler değil, tüm Meramlılar ve tüm Konyalılar olacaktır”    

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.