Belediye personeline siber güvenlik eğitimi

Seydişehir Belediyesi personeline bilgi güvenliğini sağlamanın önemi anlatıldı.

Belediye personeline siber güvenlik eğitimi

Gelişen teknoloji karşısında bilgi güvenliğinin azaldığı son dönemde, Seydişehir Belediyesi tarafından personeline yönelik Siber Güvenlik ve farkındalık eğitimi düzenlendi.

Bilgisayar ortamında saklanan bilgilerin ve verilerin güvenliğinin sağlanması ve belediye personelinin bilinçlendirilmesi amacıyla bilgi güvenliğinin önemi, e-posta ve mesajlaşma güvenliği gibi konularda bilgi verildi.

Son yıllarda kurum ve kuruluşların siber saldırılarla karşı karşıya kaldığını hatırlatan Siber Güvenlik Uzmanı Eğitimci Can Ceylan, belediye personeline temel kavramlar, bilgi güvenliği önemi, nitelikleri ve tehditleri, ağ riskleri, e- posta ve mesajlaşma güvenliği, parola güvenliği, taşınabilir bilgisayar ve mobil cihaz güvenliği, oltalama saldırıları, zararlı yazılımlardan korunma ve güvenlik yazılımları anlatıldı.

Bilgi güvenliğinin en önemli parçasının kullanıcı olduğunu kaydeden Ceylan; “En büyük tehlike aslında kullanıcıların oluşturdukları güvenlik açıklarıdır. Hackerların çoğunlukla kullanıcı hatalarını kullanarak bilgiye ulaşırlar. Kişi kendi şifrelerini ve kurum şifrelerini kimseyle paylaşmamalıdır. Şifrenizi oluştururken kendinize özel bir yere yazarak; rakam, özel karakter ve büyük küçük harflerin kullanılması gerekir.” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.