Beyşehir Belediyesi “Almanak Masası” kurdu

Beyşehir’in ilçe dışında yaşayan iş adamı, bilim adamı, bürokrat ve siyasetçi gibi değerleri, Beyşehir Belediyesi’nin oluşturduğu ‘Almanak Masası’nın yürüteceği çalışmalarla kayıt altına alınacak.

Beyşehir Belediyesi “Almanak Masası” kurdu

İlçe Belediye Başkanı Adil Bayındır, Beyşehir Kent Konseyi Medya Çalışma Grubu Başkanı Yüksel Lale’den gelen Belediye bünyesinde bir “Almanak Masası” oluşturulması talebine “yeşil ışık” yaktı.

Başkan Bayındır’ın talimatıyla Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan “Almanak Masası” için bir personel görevlendirilmesi yapıldı.

Almanak Masası tarafından yürütülecek çalışmalarla geçmişte, günümüzde ya da önümüzdeki dönemde mesleki görev ya da çeşitli sebeplerle ilçemizden ayrılan ya da ayrılacak olan bürokrat, bilim adamı, siyasetçi gibi çeşitli kademelerde bulunan değerlerin adres ve telefon bilgilerine ulaşılarak bu bilgilerin güncel olarak kayıt altına alınmaları sağlanacak.

İlçe dışında kamuda önemli makam ve mevkilerde çalışan, ikamet ettiği bölgeye yatırım yapan bölgenin insanı olan işadamları, siyasetçi, akademisyen, hukukçu, bürokrat ve sivil toplum kuruluşlarında çeşitli pozisyonlarda görev alıp Beyşehir ve yöresini başarıyla temsil eden değerler bir bir tespit edilerek kayıt altına alınmaları sağlanacak.

Elde edilen bu veriler her yıl yapılacak çalışmayla yeniden güncellenecek. Almanak Masası ayrıca, Beyşehir ve bölge nüfusuna kayıtlı olup ilçe dışındaki yükseköğrenim kurumlarında öğrenim gören gençlere de ulaşacak. Bu çerçevede ilçe dışındaki fakülte ve yüksekokullarda eğitim hayatını sürdüren öğrenciler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün kayıtları sayesinde belirlenecek.

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, “Bu masa ile ilçemizin yetiştirdiği, halen yöremiz dışında yaşayan değerlerimize ulaşmış olacağız. Bu çalışmayla elde edilecek veriler her yıl güncellenerek kayıt altında tutulacak. Liselerden mezun olup kazandığı üniversite nedeniyle ilçemizden ayrılan çocuklarımızın da öğrenim hayatlarını nerelerde sürdürdüğü, mezun olduktan sonra nerede yaşayıp hangi meslek kolunda faaliyet gösterdiği gibi veri ve bilgilere ulaşmış olacağız.

Özellikle bu masanın kurulması ile birlikte ilçemiz dışında öğrenim gören Beyşehir’de doğup büyüyen maddi gelir ve imkandan yoksun çocuklarımıza  sahip çıkarak işadamlarımız, hayırsever vatandaşlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımız tarafından sağlanan burslardan istifade etmelerinin önü açılacak. Bu burslardan yararlanarak öğrenim hayatını sürdürmelerini ve mezun olduktan sonra da, özellikle doktor, bürokrat ve bazı meslek kollarında memleketlerine gelerek ahde vefa duygusu içerisinde kendi doğduğu topraklarına gelip hizmet etmelerini isteyip bu yönde teşviklerde bulunacağız.” dedi.  

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.