Bosna Hersekli kursiyerler Başkan Pekyatırmacıyı ziyaret etti

Selçuklu Belediyesi tarafından 2013 yılında restore edilen Saraybosna Mevlevihanesi’nde eğitim gören kursiyerler, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’yı ziyaret etti.

Bosna Hersekli kursiyerler Başkan Pekyatırmacıyı ziyaret etti

Saraybosna’da Selçuklu Belediyesi tarafından 2013 yılında restore edilen Saraybosna Mevlevihanesi’nde kadın kursiyerlere mesleki alanda eğitim veriliyor.

Burada eğitim gören ve Bosna Hersek’ten Konya’ya ziyarete gelen Saraybosna Mevlevihanesi El Sanatları kursiyerleri Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’yı ziyaret etti.

Belediye Meclis Salonu’nda Bosna Hersekli ekibi ağırlayan Başkan Pekyatırmacı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

bosna-hersekli-kursiyerler-baskan-pekyatirmaciyi-ziyaret-etti.jpg

“BOSNA HERSEK BİZİM GÖNÜL COĞRAFYAMIZ”

Kurs müdiresi Nevresa Ahatovic’in Saraybosna'da çok güzel faaliyetler yaptığını ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Bizler de elimizden geldiği kadar Nevresa Hanımın oradaki faaliyetlerine destek olmaya çalışıyoruz. 4 Mayıs'taki sergi açılışına ben de gelmeyi çok arzu ediyordum ama seçim sonrası burada yoğun programlarımız olduğu için açılışa katılamadım. Hem buradan meclis üyelerimizi hem de Dış İlişkiler Müdürlüğü'nden arkadaşlarımızı gönderdik ve orada çok güzel bir serginin oluştuğunu, güzel bir açılışın gerçekleştiğini bana haber verdiler. Bundan da çok mutlu oldum. Oradaki çalışmaların artarak devam etmesini biz de arzu ediyoruz. Her zaman Saraybosna'da hem gençlerle hem öğrencilerle hem de sizlerle birlikte olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Stari-Grad Belediyesi bizim kardeş belediyemiz. Yunus Emre Enstitüsü ile sürekli irtibat halindeyiz, iş birliği yapıyoruz. Özellikle Saraybosna'da, Bosna Hersek'teki farklı şehirlerdeki okullarda Türkçe sınıflarının açılması noktasında birlikte çalışıyoruz. Yine gençlerle yapılan faaliyetlerde Yunus Emre Enstitümüz ile birlikte çalışıyoruz. Maarif Vakfımızla birlikte iş birliği halinde çok sayıda proje üretiyoruz. Bosna Hersek bizim gönül coğrafyamız. Bosna Hersek ile olan bağımızı hiçbir zaman koparmadık ve bundan sonra da koparmayacağız” dedi.

bosna-hersekli-kursiyerler-baskan-pekyatirmaciyi-ziyaret-etti-001.jpg

“KONYA'DA GÜZEL VAKİT GEÇİRECEĞİNİZDEN EMİNİM”

Kursiyerlerin Konya'da bulunduğu süre içerisinde güzel vakit geçireceklerini söyleyen Başkan Ahmet Pekyatırmacı, “Mevlana Türbesi'ni, Konya Tropikal Kelebek Bahçesi'ni gezeceksiniz. Sille'yi ziyaret edeceksiniz, Seyir Tepesi’ne gideceksiniz, Bedesten Çarşımızı gezeceksiniz. Konya'da güzel vakit geçireceğinizden eminim. İnşallah buradan da güzel hatıralarla, güzel anlarla Saraybosna'ya dönersiniz. Tekrar Nevresa Hanıma bu zamana kadar yaptığı güzel çalışmalardan ötürü teşekkür ediyorum. Bu güzel çalışmaları önümüzdeki süreçlerde de en güzel şekilde devam ettiririz hep birlikte inşallah” şeklinde konuştu.

bosna-hersekli-kursiyerler-baskan-pekyatirmaciyi-ziyaret-etti-002.jpg

“SELÇUKLU BELEDİYE BAŞKANIMIZ BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ”

Kursiyer kadınlar adına söz alan Saraybosna Mevlevihanesi El Sanatları Kurs Müdiresi Nevresa Ahatovic de, “Belediye başkanımıza ve değerli ekibine bizleri buraya davet ettikleri için teşekkür ediyorum. Her şeyden önce buraya gelemeyen değerli hocalarım ve öğrencilerimin bol bol selamını iletiyorum. Selçuklu Belediye Başkanımız bizim için çok değerli, bizlere çok yardım ediyor ve büyük destek veriyor. Sizlerin desteği olmasa zaten biz bu işleri yapamazdık, hem maddi hem manevi destek için teşekkür ederiz” dedi.

bosna-hersekli-kursiyerler-baskan-pekyatirmaciyi-ziyaret-etti-004.jpg

Ziyaret, günün anısına hediye takdimi ve fotoğraf çekimi ile son buldu. Misafir Bosna Hersekli kursiyerler programın sonunda Konya Tropikal Kelebek Bahçesi ve Sille başta olmak üzere Konya’nın tarihi ve turistik alanları gezecek.

bosna-hersekli-kursiyerler-baskan-pekyatirmaciyi-ziyaret-etti-003.jpg

Kaynak:Haber Merkezi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.