"Hemşehrilerimizin hem derdine hem mutluluğuna ortağız"

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Cuma Buluşmaları kapsamında AK Parti Konya Milletvekilleri Gülay Samancı ve Hacı Ahmet Özdemir Şerafettin Camii’nde esnaf ve vatandaşlarla buluştu. Vatandaşların taleplerini dinleyen ve vatandaşlara aşure ikram eden Başkan Kılca, Karatay’ın her türlü hizmeti hak ettiğini, bunun için gece gündüz çalıştıklarını belirtti. Kılca “Hemşehrilerimizin hem derdine hem mutluluğuna ortağız. Karatayımızı her gün bir önceki günden daha ileri bir noktaya taşımak için birlikte çalışıy

"Hemşehrilerimizin hem derdine hem mutluluğuna ortağız"

Cuma Buluşmalarını sürdüren Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Şerafettin Camii’nde Cuma Namazı’nın ardından vatandaşlar ve esnaflarla bir araya geldi. 

AK Parti Konya Milletvekilleri Gülay Samancı ve Hacı Ahmet Özdemir, AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç, AK Parti Karatay İlçe Kadın Kolları Başkanı Sema Ersöz, belediye meclis üyeleri, il ve ilçe teşkilat mensuplarının da katıldığı programda Başkan Hasan Kılca, vatandaşın ve bölge esnafının Cuma Günü’nü tebrik ederek esnafa hayırlı işler dileğinde bulundu.

BAŞKAN KILCA HEM VATANDAŞI DİNLEDİ HEM AŞURE İKRAM ETTİ 

Muharrem Ayı olması dolayısıyla Cuma Namazlarını Şerafettin Camii cemaatinin yanı sıra vatandaşlara aşure ikramında da bulunan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, bölge esnaflarının ve vatandaşların taleplerini dinleyerek mahallenin ihtiyaçları için istişareler yaptı. 

HEMŞEHRİLERİMİZİN HEM DERDİNE HEM MUTLULUĞUNA ORTAĞIZ

Cuma Buluşmaları’nın Karatay için güzel bir buluşma vesilesi olduğuna vurgu yapan Başkan Hasan Kılca, “Cuma Günü’nün rahmetine ve bereketine ortak olduğumuz, hemşehrilerimizle hasbihal etme fırsatı bulduğumuz Cuma Buluşmalarımıza devam ediyoruz. Çünkü bu tür buluşmaların ilçemiz ve insanımız arasındaki kaynaşmasının katkısına inanıyoruz. Bizim için önemli olan ve bizleri mutlu eden, her daim vatandaşlarımızın arasında olmak ve onlara hizmetkâr olmaktır. Göreve geldiğimizden bu yana da Karatay Belediyesi olarak ilçemize ve vatandaşlarımıza hizmet etme noktasında tüm ekiplerimizle birlikte hummalı bir çalışma içindeyiz. Evladı olduğum, ekmeğini yediğim, yetiştiğim bu ilçede belediye başkanı olarak hemşehrilerime hizmet etmek benim için bir onur ve gururdur. İnşallah önümüzdeki bu 5 yılda vatandaşlarımızın hem derdine hem de mutluluğuna ortak olmaya devam edeceğiz. El ele, gönül gönüle vererek Karatayımızı her gün bir önceki günden daha ileri noktaya taşımak için hep birlikte çalışıyoruz” ifadelerini kullandı. 

RABBİM BU GÜNLERİ TEKRAR TEKRAR KUTLAMAYI NASİP ETSİN

Programa katılan AK Parti Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir, Muharrem Ayı’nın Müslümanlar için hicri yılbaşını temsil ettiğini hatırlattığı sözlerini şöyle tamamladı:

“Halkla bütünleşik hareket eden Karatay Belediyemiz ve ilçe teşkilatımız birlikte vatandaşa aşure ikram ederek bu kutlu ayı kutluyor. Rabbim bu günleri bu ayları bizlere huzurla ve ağız tadıyla tekrar tekrar yaşatmayı, kutlamayı nasip etsin inşallah. Bu vesileyle de bütün İslam âleminin ve Konyalı vatandaşlarımızın Muharrem ayını tebrik ediyorum.” 

ÜMMETİMİZ VE ÜLKEMİZ İÇİN OMUZ OMUZA DURMAMIZ GEREKİYOR

AK Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı da; birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekişmesi adına bu programları önemsediklerini belirterek, “Tüm İslam âleminin ve Konyalı hemşehrilerimizin Muharrem ayını ve aşure gününü tebrik ediyorum. Karatay Belediyemiz ve teşkilat mensuplarımızla hep birlikte Cuma namazından çıkan vatandaşlarımıza aşure ikram ettik. Rabbim birliğimizi dirliğimizi daim kılsın. Özellikle zor günlerden geçtiğimiz şu günlerde bu birlik kavramı daha da önem kazanıyor. Dolayısıyla da ümmetimiz ve ülkemiz için hep birlikte omuz omuza durmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı. 

AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç ise Muharrem Ayının, İslam dininin en kıymetli dört ayından birisi olduğuna vurgu yaparak şunları söyledi:

“Muharrem Ayının ve bugün hemşehrilerimize ikram ettiğimiz Aşurelerin gönüllerde birlik ve beraberliğe vesile olması, bizleri birbirimize sımsıkı bir şekilde kenetlemesi temennisiyle Muharrem Ayı’nın İslam âlemi ve tüm insanlık için huzur ve hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.