İlki tamamlandı, Konya Büyükşehir yeni gürültü bariyerleri yapacak

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Adliye binası önüne yapılan 5,5 metre yüksekliğinde 236 metre uzunluğundaki gürültü bariyerinin tamamlandığını açıkladı. Başkan Altay, kritere uygun alanlara yeni gürültü bariyeri yapılacağını söyledi.

İlki tamamlandı, Konya Büyükşehir yeni gürültü bariyerleri yapacak

Konya Adliyesi önüne yapılan gürültü bariyeri tamamlandı, kritere uygun bölgelere yenileri yapılacak.

AMAÇ; ULAŞIM KAYNAKLI GÜRÜLTÜYÜ AZALTMAK

Konya Büyükşehir Belediyesi, ulaşımdan kaynaklanan gürültüyü azaltmak için Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile birlikte gürültü bariyeri çalışmaları yapıyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, belediye olarak Türkiye’nin ilk ve tek kendi personeli tarafından Stratejik Gürültü Haritası ve Eylem Planı oluşturan belediye olduklarını söyledi.

ilki-tamamlandi-konya-buyuksehir-yeni-gurultu-bariyerleri-yapacak.jpg

YENİLERİ YAPILACAK

Çevresel Gürültü Eylem Planları kapsamında sıcak bölge olarak belirledikleri Adana Çevre Yolu Caddesi üzerindeki Konya Adalet Sarayı, Konya Şehir Hastanesi ve okullar bölgesi ile ilgili hazırladıkları gürültü bariyeri projelerinin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından onaylandığını kaydeden Başkan Altay, “Bakanlığımız ve İLBANK’ın yüzde 50 hibesi ile başlattığımız çalışma kapsamında Adliye binasında oluşacak gürültü seviyesinin azaltılması için 5,5 metre yüksekliğinde, 236 metre uzunluğunda gürültü bariyerinin yapımını tamamladık. Konya Şehir Hastanesi, okullar bölgesi ve kriterlere uygun alanlar için proje çalışmalarımız devam ediyor. Şehrimiz için hayırlı olsun.” dedi.

ilki-tamamlandi-konya-buyuksehir-yeni-gurultu-bariyerleri-yapacak-001.jpg

ilki-tamamlandi-konya-buyuksehir-yeni-gurultu-bariyerleri-yapacak-002.jpg

KONYA GÜRÜLTÜ BARİYERİ NEREDE?

Konya'da gürültü bariyerinin kurulduğu bölge, Konya kent merkezinden Karapınar-Ereğli-Adana, Çumra-Karaman ve Seydişehir- Antalya yolunu kullanacakların güzergahında yer alıyor.

Ayrıca söz konusu güzergahlardan gelip Beyşehir-Isparta ve Kadınhanı-Ilgın-Akşehir-Afyonkarahisar yolunu kullanacaklar da buradan geçiyor.    

ilki-tamamlandi-konya-buyuksehir-yeni-gurultu-bariyerleri-yapacak-003.jpg

Haber Dairesi (Konya Haber)

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum