Karatay'da belediyeye ait tüm borçlara yapılandırma fırsatı

Karatay Belediyesi, vatandaşların belediyeye olan bütün vergi borçlarının yeniden yapılandırılması için müracaatların başladığını duyurdu.

Karatay'da belediyeye ait tüm borçlara yapılandırma fırsatı

Karatay Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, belediyeye olan borçların yapılandırmasından faydalanmak isteyen vatandaşlar için başvurular başladı.

Vatandaşların belediyelere olan vergi borçlarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair 7256 Sayılı Kanunu’nun Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiği belirtilen açıklamada, söz konusu kanun çerçevesinde belediyeye vergi borçlarının yeniden yapılandırılması başvurularının 31 Aralık’ta sona ereceği vurgulandı.

YAPILANDIRMADA SON BAŞVURU 31 ARALIK 2020

Farklı alanlarda belediyeye borcu olan vatandaşların bu fırsatı değerlendirmesi gerektiği kaydedilen açıklamada şunlar kaydedildi:

“Belediyeye borcu olan vatandaşlardan peşin ve taksitli ödeme yapabilecek. Peşin ödemelerde Yİ-ÜFE oranları üzerinden hesaplanan tutardan yüzde 90 indirim yapılacak. Yapılandırılan tutarların ikişer aylık dönemlerde 6, 9, 12, 18 eşit taksit halinde ödenmesi imkânı da bulunuyor. Bu kapsamda ilk ödemeler, 31 Ocak 2021 tarihine kadar yapılabilecek. Ocak ayı sonuna kadar ilk taksit veya peşin ödeme gerçekleştirilmiş olacak. Borcu olan vatandaşlar, belirtilen tarihlere kadar başvurmaları halinde ciddi bir avantaj sağlamış olacaklar. Peşin ya da taksitli ödeme tercihinin verilecek dilekçede vatandaş tarafından belirtilmesi gerekiyor. Yapılandırmada süre önemli. Yapılandırma düzenlemesi, 31 Ağustos 2020’den önceki dönemlere ait ve 17 Kasım 2020 itibarıyla kesinleşen borçları kapsarken, imkândan yararlanılması için 31 Aralık 2020'ye kadar başvuru yapılması gerekiyor.”

EMLAK VE ÇEVRE TEMİZLİK VERGİSİ’NDE SON GÜN 30 KASIM

Öte yandan 2020 yılı Emlak, Çevre Temizlik ve İlan-Reklam Vergisi ikinci taksitlerinin ödemesi ise 30 Kasım 2020 Pazartesi günü sona eriyor.

Karatay Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi’nin 2 taksitte ödendiği hatırlatılarak; “Vatandaşlarımız 30 Kasım 2020 Pazartesi günü mesai bitimine kadar emlak vergisinin ikinci taksitini https://tahsilat.karatay.bel.tr/Ode/direkttahsilat.aspx  adresinden belediyeye uğramadan ödeyebilecek. Bunun yanı sıra, TC kimlik numarası veya mükellef sicil numarasıyla Karatay Belediyesi hizmet binası içerisinde yer alan veznelere, nakit veya kredi kartıyla ödeme yapılabiliyor. Hafta sonları da Karatay Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü Emlak Servisi ödemeler için açık olacak. Buna göre 28 Kasım Cumartesi ve 29 Kasım Pazar günlerinde de vatandaşlar, 10:30 ve 17:00 saatleri arasında ödemeye yapabilecek. Öte yandan henüz ödeme yapmamış olan vergi mükelleflerinin 30 Kasım 2020 Pazartesi günü saat 17.30’a kadar ödeme yapmaları gerekiyor” ifadeleri kullanıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.