"Karatayımızı tüm dinamiklerin katkısıyla ileriye taşıyacağız"

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Aslım Sanayi Sitesi’nde esnaflar ve çalışanlarla buluştu. Üretime ve istihdama önemli katkılar sağlayan esnaf ile çalışanlara teşekkür ederek istişarelerde bulunan Başkan Kılca, Karatay’ın, tüm dinamiklerin katkısıyla geleceğe emin adımlarla yürüyeceğini belirtti.

"Karatayımızı tüm dinamiklerin katkısıyla ileriye taşıyacağız"

Her fırsatta toplumun bütün kesimleriyle bir araya gelerek Karatay’ın daha da gelişmesi ve ilerlemesi adına istişarelerde bulunan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Aslım Sanayi Sitesi’nde esnaflarla bir araya geldi. 

TÜGVA Çalışan Gençlik Birimi işbirliğiyle gerçekleştirilen ve Karatay Belediye Meclis Üyelerinin de katıldığı buluşmada Başkan Hasan Kılca, esnafların taleplerini ve önerilerini dinledi. 

"TÜM DİNAMİKLERİN KATKISIYLA KARATAYIMIZI DAHA İLERİYE TAŞIYACAĞIZ"

Hasan Kılca, seçildiği 31 Mart’tan bu yana Karatay’ın dört bir tarafında vatandaşlarla, STK’larla, esnaf ve sanayicilerle bir araya gelmeye büyük özen gösterdiğine vurgu yaparak Karatay’ı daha güzel yarınlara taşımak için çalıştıklarını söyledi. 

Kılca, “Biz, seçimlerden önce de ilçemizin bütün sanayilerini gezerek esnaflarımızın taleplerini ve ihtiyaçlarını yerinde tespit etmiştik. Dolayısıyla yapılması gerekenleri biliyoruz. Zaten belediyecilik de halka gitmeyi, esnafa gitmeyi ve varsa sorunları yerinde görüp çözmeyi gerektiriyor. Masa başında alınan kararlarla vatandaşın önceliklerini bilmek mümkün değil. Gönül Belediyeciliğinin temeli işte de burada. Bizler her daim halkın içinde ve halka dokunan bir belediyecilik anlayışıyla hareket ediyoruz. Esnafımızın ve vatandaşlarımızın daha rahat, daha huzurlu bir şekilde hayatlarını devam ettirmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Dolayısıyla inşallah yerel yönetimler olarak sadece biz değil, hükümetimizle, kamu kurum ve kuruluşlarımızla, muhtarlarımızla, STK’larımız, siyasetçimiz, esnaf ve vatandaşlarımızla omuz omuza verip hep birlikte Karatayımızı daha ileriye taşımaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

"ESNAFLARIMIZ TOPLUMUMUZUN ANA DİREĞİDİR"

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, her şeye rağmen üretimleri, istihdama katkıları ve önemli gayretleriyle Konya’ya büyük katma değer sağlayan sanayicilere, esnaflara da teşekkür etti.  

Başkan Hasan Kılca şunları söyledi:

“Esnaf kardeşlerimiz, sanayicimiz; her şeye rağmen işlerine, üretimlerine ve istihdam oluşturmaya devam ediyorlar. Bu sayede Konyamız ve ülkemiz büyümeye gelişmeye devam ediyor. Esnafımızın işlerini sürdürebilmesi için ortam hazırlamanın, yol göstermenin ve onların işlerini açacak önemli tedbirleri alma görevinin de yerel yönetimlerde olduğunun farkındayız. Bunu sağlamak için de her türlü çabayı gayreti gösteriyoruz. Çünkü biliyoruz ki esnafımız ve ticaret erbabımız mutluysa, huzurluysa ve işleri yolundaysa toplumumuzun huzuru, refahı ve sükûnu yerinde olur. Esnaflarımızın toplumun ana direği olduğu anlayışıyla hareket ederek üretmeye istihdam oluşturmaya devam eden tüm esnaf kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum.”

 

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.