KKTC Başbakanı Ersin Tatar Cihanbeyli'yi ziyaret etti

Bir dizi programa katılmak için Türkiye’ye gelen yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) Başbakanı Ersin Tatar, Konya’nın Cihanbeyli İlçesini ziyaret etti. Kaymakam Mustafa Kutlu ve Belediye Başkanı Mehmet Kale ile bir araya gelen Tatar, Cihanbeyli’de olmaktan dolayı büyük bir mutluluk ve heyecan yaşadığını belirtti. 

KKTC Başbakanı Ersin Tatar Cihanbeyli'yi ziyaret etti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersin Tatar, Konya’nın Cihanbeyli İlçesini ziyaret etti. Konuk Başbakan Cihanbeyli Belediyesi Beyler Konağı’nda Kaymakam Mustafa Kutlu, Belediye Başkanı Mehmet Kale ve AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Akoğlu tarafından karşılandı. 

Oldukça samimi bir ortamda geçen ziyarette ilçe hakkında Başbakan Tatar’a bilgi veren Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale, Türkiye’nin yüzölçümü bakımından en büyük ilçesi olan Cihanbeyli’de Başbakan Tatar’ı ağırlamaktan dolayı büyük bir mutluluk ve onur duyduklarını belirtti. Cihanbeyli’nin sosyal ve kültürel yapısıyla adeta bir Türkiye mozaiği olduğunu ifade eden Başkan Kale “Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da sürekli vurguladığı birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının en güzel şekilde yaşandığı yerleşim birimlerinden olan Cihanbeyli, birçok alanda olduğu gibi bu konuda da Türkiye’ye örnektir. Kardeşliğimizi bozmaya yeltenenlere bugüne kadar fırsat vermedik, bundan sonra da vermeyeceğiz. Ben, Zat-i Alileriniz aracılığıyla Cihanbeyli halkının selamlarını Kıbrıslı hemşehrilerimize iletiyorum. KKTC’li vatandaşlarımız bilsinler ki Cihanbeyli halkı en az onlar kadar Kıbrıs konusunda hassas ve duyarlıdır. Sizlerin ilçemizi ziyaretleri bizlere büyük bir mutluluk ve şeref verdi. Tekrar kardeşliğin şehri Cihanbeyli’mize hoş geldiniz” dedi. 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Ersin Tatar ise sözlerine “bu güzel Pazar sabahı Cihanbeyli’de bulunmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum” diyerek başladı. KKTC’nin Türkiye Cumhuriyeti’nin desteğiyle bugünlere geldiğini ifade eden Tatar “Geçtiğimiz günlerde yaptığım Ankara ziyaretinde Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘Doğu Akdeniz’de hak ve çıkarlarımızın korunması için ne gerekirse yapılacak’ şeklinde çok önemli bir açıklama yapmıştı. Kendisine bu açıklamalarından dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum. Mavi vatan dediğimiz Doğu Akdeniz’deki hak ve çıkarlarımız ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin egemenlik hakları anlamında bu çok önemlidir” diye konuştu. 

Türkiye Cumhuriyeti’nin farklı bölgeleri ile KKTC arasındaki siyasi, kültürel ve ekonomik bağların daha da güçlenmesi için bu ziyaretleri çok önemli gördüğünü ifade eden Başbakan Tatar “Arkadaşlarımla birlikte Cihanbeylilerle bir araya gelmekten dolayı büyük bir mutluluk ve heyecan yaşıyorum. Misafirperverliğinizden dolayı sizlere ayrıca çok teşekkür ediyorum. Sizleri de KKTC’de görmekten ve ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağız” dedi. 

Ziyaretin sonunda Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale, KKTC Başbakanı Ersin Tatar’a vazo ve tablo takdim etti. Tatar daha sonra Konya’ya hareket etti.

 

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.