Konya Büyükşehir 54 otobüs şoförü alacak! Başvurular için son 3 gün

Konya Büyükşehir, merkez ve çeşitli ilçelerde görevlendirilmek üzere 54 otobüs şoförü alacak. Peki başvurular nasıl yapılacak, başvuru şartları neler? İşte başvuru formu ve linki ile diğer ayrıntılar.

Konya Büyükşehir 54 otobüs şoförü alacak! Başvurular için son 3 gün

Konya Büyükşehir Belediyesi, merkezde görevlendirilmek üzere 50,  Beyşehir’de 1, Kadınhanı’nda 1, Emirgazi’de 1 ve Meram/Erenkaya Mahallesinde görevlendirilmek üzere 1 olmak üzere toplam 54 otobüs şoförü alacak.

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ OTOBÜS ŞOFÖRÜ ALIMI 2023 BAŞVURU ŞARTLARI

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde istihdam edilecek otobüs şoförü alımına başvurmak isteyen adayların taşıması gereken şartlar şu şekilde;

1- Erkek adaylar için ilan tarihi itibariyle askerliğini yapmış olmak,

2- 22/05/2003 tarihli ve 4857 sayılı İş Kanunun 30 uncu maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

3- Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, (…)(1) zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

4- Fuhuş, cinsel saldırıda bulunma, çocukların cinsel istismarı, zorla fuhuşa sevk etme, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, cinsel saldırı, cinsel taciz, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, Kullanmak İçin uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak ya da uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanmak, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, tefecilik suçlarından ceza almamış olmak,

5- En az ilkokul mezunu olmak,

6- Şoför olarak çalışmaya bedenen ve ruhen elverişli olmak,

7- Ehliyetine alkol, uyuşturucu madde vb. nedenlerden dolayı işlem yapılmamış olmak,

8- Otobüs kullanabilir sürücü belgesine sahip olmak, (01.01.2016 tarihinden önce alınmış E sınıfı sürücü belgesine veya 31.12.2015 tarihinden sonra alınmış D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,)

9- SRC-1 veya SRC-2 belgelerinden en az birine sahip olmak,

10- Geçerli psikoteknik belgesine sahip olmak,

11- Başvuru tarihi itibariyle 24 yaşından küçük, 45 yaşından büyük olmamak.

Konya merkezde görevlendirilecek 50 şoför alımına başvurmak isteyen adayların Konya merkez ilçelerde (Meram, Karatay, Selçuklu) ikamet ediyor olması gerek.

İlçelerde görevlendirilecek 4 şoför alımında ise Beyşehir Otobüs Şoförü için Beyşehir ilçesi Yeşildağ mahallesinde, Emirgazi Otobüs Şoförü için Emirgazi ilçesinde, Kadınhanı Otobüs Şoförü için Kadınhanı ilçesi Osmancık-Zafer-Yeni mahallelerinin herhangi birinde ve Meram Otobüs Şoförü için Meram ilçesi Erenkaya mahallesinde ikamet ediyor olmak şartları aranıyor.

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ OTOBÜS ŞOFÖRÜ ALIMI 2023 BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER NELER?

Konya Büyükşehir tarafından alım yapılacak 54 otobüs şoförü kadrosuna başvurmak isteyen adaylardan istenecek belgeler ise şu şekilde;

1-T.C. Kimlik numarası yazılı bulunan nüfus cüzdanı ya da T.C. Kimlik Kartı

2-Son 6 ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğraf

3-Yerleşim yeri belgesi (İkametgâh ilmühaberi)

4-Adli Sicil Belgesi (Konu kısmında Resmi Kurum ibaresi belirtilmeli)

5-Diploma

6-Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Tüm aile bireylerini gösterir)

7-Askerlik Durum Belgesi

8-Sürücü Belgesi(Ehliyet)

9-Psikoteknik Belgesi

10-SRC-1 veya SRC-2 Belgesi

11-SRC veya Psikoteknik Belgesi olmayanlar için Taahhütname

12-SGK Tescil ve Hizmet Dökümü/İşyeri Unvan Listesi(Barkodlu)

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ OTOBÜS ŞOFÖRÜ ALIMI BAŞVURUSU 2023

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından alım yapılacağı duyurulan kadrolara başvurmak isteyen adaylar, başvurularını 31 Ocak 2023 tarihine kadar Konya Büyükşehir Belediyesi İş Başvuru Portalı üzerinden yapabilecek. Ayrıca belediye bünyesinde istihdam edilmek üzere alım yapılacak diğer mesleklerin ilanlarına da aynı adres üzerinden ulaşabilirsiniz.

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU İÇN TIKLAYIN

Haber Dairesi (Konya Haber)

Kaynak:Haber Kaynağı

HaberDairesi.com
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.