Konya Valisi Vahdettin Özkan, Kovid-19 aşısının pekiştirme dozunu yaptırdı

Konya Valisi Vahdettin Özkan, Meram Devlet Hastanesi Aşı Polikliniğini ziyaretinde Kovid-19'un pekiştirme aşısını yaptırdı. Özkan, vatandaşlara aşı çağrısını da yineledi.

Konya Valisi Vahdettin Özkan, Kovid-19 aşısının pekiştirme dozunu yaptırdı

Konya Valisi Vahdettin Özkan, Meram Devlet Hastanesi Aşı Poliklinik odasını ziyaret ederek çalışmaları hakkında İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç’tan bilgi aldı. Özkan, Prof. Dr. Koç ile birlikte Kovid-19 aşısı pekiştirme dozunu yaptırarak vatandaşlara aşı çağrısını yineledi.

KONYA'DA İKİ DOZ AŞI YAPTIRANLARIN ORANI YÜZDE 72'YE ULAŞTI

Konya’da en az iki doz aşısını olmuş 18 yaş üstü nüfusta yüzde 72 aşı oranına ulaştıklarını belirten Vali Özkan, “Özellikle son haftalarda şehrimizde vaka sayılarında düşüşler yaşandığını görmek bizleri son derece memnun etmektedir. Bu düşüşlerin kalıcı olmasını sağlamak ve normal yaşantımıza devam etme adına aşılamanın önemi ortadadır. Şehrimizde ikinci doz aşısını yaptırmayan vatandaş sayımız 122 bin 641 kişidir. Aşılama oranımızı yüzde 75’in üzerine taşıyarak en kısa sürede ‘mavi’ kategoriye yükselmemiz kış aylarının başladığı bu dönemde büyük önem taşımaktadır” dedi.

il-saglik-muduru-mehmet-koc-asi-oldu.jpg

"KOVİD-19 İLE MÜCADELEDE EN ÖNEMLİ SİLAH AŞIDIR"

Kovid-19 ile mücadelede en önemli silahın aşı olduğunu bir kez daha vurgulayan Vali Özkan, “Hastaneye yatan hastaların büyük bir kısmının aşılarını yaptırmamış ya da tamamlamamış bireyler olması aşının etkinliğini ortaya koymaktadır. Yapılan bilimsel çalışmalara göre 1. doz ile 2.doz arasında geçen sürenin artması, aşının etkinliğini azaltmaktadır. Bu nedenle sosyal medya platformlarında dolaşan yanlış bilgilere ve yaklaşımlara aldanmadan sırası gelen tüm vatandaşlarımızı mümkün olan en kısa sürede aşı olmaya davet ediyorum.” dedi.

Sağlık çalışanlarına da bu dönemde gösterdikleri özverili çalışmalar dolayısıyla teşekkür eden Vali Özkan, her kesimin üzerine düşen sorumlulukları tam olarak yerine getirmesi ile birlikte salgınla mücadelenin başarıya ulaşacağını ifade ederek sözlerini tamamladı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.