Konya'da Kovid-19 aşılama çalışmaları sorunsuz bir şekilde devam ediyor

Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, kentte Kovid-19 aşı uygulamasının sorunsuz bir şekilde devam ettiğini açıkladı.

Konya'da Kovid-19 aşılama çalışmaları sorunsuz bir şekilde devam ediyor

Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, geçtiğimiz günlerde inşaatı tamamlanarak hizmet sunmaya başlayan 9 ve 21 Nolu Aile Sağlığı Merkezleri’nde incelemelerde bulundu.  

Koronavirüs salgınına karşı yürütülen aşı çalışmalarını da yerinde değerlendirerek yapılan uygulamalar hakkında bilgi alan Prof. Dr. Koç, aile sağlığı merkezlerine aşı olmaya gelen 65 yaş ve üzeri vatandaşlarla da sohbet ederek ‘Geçmiş olsun’ temennilerini iletti.  

Vatandaşların yoğunluk yaşamadan hafta sonları da dâhil aşı randevularını alarak evlerine en yakın sağlık kuruluşunda aşılarını yaptırabileceklerini hatırlatan Prof. Dr. Koç, “Konya’da şu ana kadar aşılama çalışmalarımız sorunsuz bir şekilde ilerliyor. İlimizde yaptığımız aşı sayısı 152 bin seviyelerine yaklaştı. 2. dozunu uyguladığımız sağlık çalışanı sayımızda 20 binli rakamların üzerine ulaştı” diyerek başarılı ve özverili çalışmaları dolayısıyla sağlık personellerine teşekkür etti.

2-18.jpg

Prof. Dr. Koç, aşılama çalışmalarının "KOVİD-19 Aşı Ulusal Uygulama Stratejisi" doğrultusunda belirlenen takvime göre ilerleyeceğini de belirterek aşı öncelik sırası gelen vatandaşlardan Kovid-19 aşılarını yaptırmalarını istedi. 

1-20.jpg

Birinci basamak sağlık hizmetleri sunulan binalarda arzu edilen standartlara ulaşabilme hedefine her geçen gün daha da yaklaştıklarının altını çizen Prof. Dr. Koç, “Sağlık alanında yaşanan dönüşümde birinci basamak sağlık hizmetleri sunan aile hekimlerimizin rolü tartışılamaz. Çalışma arkadaşlarımızın, fiziki şartları daha güzel ve modern yapılarda hizmet verebilmesi adına temelini attığımız Karatay 9 Nolu ASM ve Karatay 21 Nolu ASM projelerimizin takipçisi olduk ve hızlı bir şekilde tamamlanabilmesi adına çaba gösterdik. Aynı şekilde 12, 15 ve 24 nolu ASM inşaatlarımızda da sona gelindi. Mart ayı içerisinde hizmete girecek olan bu aile sağlığı merkezlerimizde de artık çok daha modern şartlarda sağlık hizmeti verilebilecek. İnşallah bundan sonraki süreç içerisinde yeni projelerimiz de devam edecektir” dedi.
 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.