Konya'da kurulan bu dernek örnek çalışmalar yapıyor

Konya'da kurulan Hamider, öksüz, yetim, parçalanmış aile ve kimsesiz çocuklara yönelik önemli çalışmalar yürütüyor.

Konya'da kurulan bu dernek örnek çalışmalar yapıyor

Hamider Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yanartaş'ın katıldığı bir otelde düzenlenen basın toplantısında Hamider'in çalışmaları anlatıldı. 

Yanartaş, burada yaptığı konuşmada, çalışmalarının ana konusunun öksüz, yetim, parçalanmış aile ve kimsesiz çocuklar olduğunu söyledi.

Bazı çocukların içine düştüğü şartlar nedeniyle sevgi ve terbiyeden yoksun kaldıklarını vurgulayan Yanartaş, "İşte burada kimsesiz çocukların elinden tutacak, duyarlı kişilere ve kurumlara ihtiyaç var. Çocuklar bu zor ve sıkıntılı dönemleri atlatabilmek, yaşadıkları olumsuz yaşama deneyimlerinin neden olduğu duygusal sorunlarla baş edebilmek için bire bir destek alabilecekleri ilgi ve sevgiyi bulabilecekleri ortamlara ihtiyaçları vardır. Bu konuda devletimiz olsun, sivil toplum kuruluşları olsun birtakım çalışmalar ortaya koymaktadır." diye konuştu.

Desteğe muhtaç çocukların sorumluluğunun büyük fedakarlık istediğini anlatan Yanartaş, "Bunun içten gelen samimi duygularla yürütülmesi gerekir. Çünkü fıtratımız bunu gerektirir. Getirisi olmayan, manevi eksenli eylemlere yönelmek her zaman kolay olmamaktadır. İnsanla uğraşmak çok zordur. Zor olduğu kadarda zevklidir." dedi.

Çocuklar için eğitim içerikli çalışmaları, alan taraması ve tespit çalışmaları, tespit edilen çocuklar için destek çalışmaları, burslar, ayni ve nakti yardımların yapılan çalışmalardan bazıları olduğunu söyleyen Yanartaş "Derneiğimizin tek temel faaliyeti desteğe muhtaç çocukların yetişmesine katkı sağlamak ve bu çocukların topluma kazandırılması noktasında çalışmalar yapmaktır. Öksüz, yetim ve kimsesiz çocukların can, mal, din, akıl ve nesil emniyetini önceleyen bir anlayışla hayatı özenle yaşamaları için destek olmak yönünde gayret yönünde gayret gösteriyoruz. Her öğrenciye bir hami buluyoruz. Hamileri de öğrencilerin maddi manevi boşluklarını doldurmaları noktasında yönlendiriyoruz" diye konuştu. 

Toplantıya aralarında Korkmaz Group Yönetim Kurulu Üyesi Sıtkı Korkmaz'ın da olduğu iş adamları da katıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.