Konya’da Mobil Trafik Eğitim TIR’ı ilkokul öğrencilerine trafik bilinci kazandırıyor

İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile ilkokul öğrencilerini trafik konusunda bilinçlendirmeyi amaçlayan Mobil Trafik Eğitim TIR’ı Konya’ya geldi. Kemal Rızvanoğlu İlkokulu öğrencilerine uygulamalı eğitim verildi.

Konya’da Mobil Trafik Eğitim TIR’ı ilkokul öğrencilerine trafik bilinci kazandırıyor

İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile ilkokul öğrencilerini trafik konusunda bilinçlendirmeyi amaçlayan “Mobil Trafik Eğitim TIR’ıKonya’ya geldi.

Türkiye turuna Konya’dan başlayan eğitim TIR’ının ilk durağı ise Selçuklu İlçesinde bulunan Kemal Rızvanoğlu İlkokulu oldu.

Trafik Polisleri tarafından tır içerisinde modernize edilmiş mobil sınıfta öğrencilere trafik kuralları ve trafik işaretleri anlatılıyor. Çocuklar için daha ilgi çekici anlatımlarla çocuklarda farkındalık oluşturuluyor. Emniyet kemeri kullanmanın önemi şarkılarla vurgulanıyor.

SAHADA DA UYGULAMALI EĞİTİM YAPILIYOR

Öğrencilere anlatılan trafik kuralları özel olarak hazırlanan trafik parkurunda uygulamalı eğitimle perçinleniyor. Öğrenciler 4 tekerli pedallı araçlarla hem keyif alıyor, hem de trafiğe çıkmış hissi yaşıyorlar. Parkurda pedal çeviren öğrencilere trafik polisleri eşlik ediyor. Trafikte karşılaşılabilecek durumlara karşı uyarılıyor.

konyada-mobil-trafik-egitim-tiri-ilkokul-ogrencilerine-trafik-bilinci-kazandiriyor.jpeg

MOBİL TRAFİK EĞİTİM TIRI 6 MİLYON ÖĞRENCİ İLE BULUŞACAK

2019 yılında hayata geçirilen proje ile Mobil Trafik Eğitim TIR’ının 40 bin ilkokuldaki yaklaşık 6 milyon öğrenci ile buluşturulması hedefleniyor. Konya’da Kemal Rızvanoğlu İlkokulu ile başlayan eğitimler Şehit İbrahim Betin İlkokulu ile sona erdi.

İkinci ve üçüncü sınıf öğrencilerine ağırlıklı olarak verilen eğitimlerde yüzlerce öğrenciye trafik farkındalığı kazandırıldı. Mobil Trafik Eğitim TIR’ının bir sonraki durağı ise Afyonkarahisar.

konyada-mobil-trafik-egitim-tiri-ilkokul-ogrencilerine-trafik-bilinci-kazandiriyor-001.jpeg

konyada-mobil-trafik-egitim-tiri-ilkokul-ogrencilerine-trafik-bilinci-kazandiriyor-002.jpeg

konyada-mobil-trafik-egitim-tiri-ilkokul-ogrencilerine-trafik-bilinci-kazandiriyor-003.jpeg

konyada-mobil-trafik-egitim-tiri-ilkokul-ogrencilerine-trafik-bilinci-kazandiriyor-004.jpeg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.