Konyalı firma yaz aylarında en çok şikayet edilen sorunu çözdü

Konya merkezli hijyenik mamul grubunda faaliyet gösteren firma, terin görünmesini ve kokunun yayılmasını engelleyen koltuk altı pedi üretti. Kolped adı verilen ürün 40 ülkeye ihraç ediliyor.

Konyalı firma yaz aylarında en çok şikayet edilen sorunu çözdü

Konya merkezli şirket, Karaman'daki fabrikada temizlik malzemeleri, bebek ve hasta bezi başta olmak üzere kadın pedi, ıslak mendil ve diğer temizlik grubunda 23 yıldır üretim yapıyor.

Avrupa, Afrika ve Asya ülkelerindeki pazarlarda etkinliğini sürdüren firma, AR-GE ve inovasyon çalışmalarına bütçe ayırıyor.

Firmanın mühendislerince geliştirilen ve "Kolped" adı verilen ped de koltuk altı terlemede koku ve kötü görüntünün önüne geçiyor.

FİRMANIN 40 ÜLKEYE İHRACATI VAR

Şirketin yönetim kurulu başkanı Fehmi Özbey, dış pazarda etkinliği sürdürmek ve ülkenin ihracattaki payına katkı sağlamak için yeniliklere önem verdiklerini söyledi.

konyali-firma-yaz-aylarinda-en-cok-sikayet-edilen-sorunu-cozdu.jpg

Kendilerini geliştirmek için sürekli AR-GE çalışmaları yaptıklarını anlatan Özbey, "40 ülkeye ihracatımız var. Modern dünyanın akıncıları konumundayız.

KOLPED'E AVRUPA VE AFRİKA ÜLKELERİNDEN YOĞUN TALEP GELİYOR

Özbey, ihracatta en fazla talebin çocuk bezine olduğunu belirterek, "Kolpet, koltuk altı pedidir. Pedi, çamaşıra yapıştırıyorsunuz. Koltuk altındaki teri direkt emiyor. Terin dışarıdan görünmesini ve kokuyu engelliyor. İnsanlar çok memnun. Özellikle Avrupa'ya çok fazla gitmeye başladı. Afrika ve bazı gelişmiş ülkelerde beklediğimizin üzerinde satışlar yapıyoruz." ifadesini kullandı.

konyali-firma-yaz-aylarinda-en-cok-sikayet-edilen-sorunu-cozdu-001.jpg

konyali-firma-yaz-aylarinda-en-cok-sikayet-edilen-sorunu-cozdu-002.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.