Konyalılar Derneği burs başvurusu 2023 – 2024 başladı

Merakla beklenen Konyalılar Derneği burs başvuruları başladı. Peki kimlere burs verilecek, başvurular nasıl yapılacak? İşte tüm ayrıntılar.

Konyalılar Derneği burs başvurusu 2023 – 2024 başladı

Konyalılar Derneği, maddi desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere Ekim-Mayıs ayları arasında 8 ay boyunca burs verecek.

2023 – 2023 KONYALILAR DERNEĞİ BURS BAŞVURU ŞARTLARI

Burstan faydalanmak isteyen öğrenciler için koşullar şu şekilde;

Başvuracak kişi, T.C. vatandaşı olmalıdır.

2023-2024 burs döneminde, Konyalılar Derneği burs başvuruları “Lisans Bursu” ile sınırlıdır. Konyalılar Derneği ve İstanbul Konyalılar Vakfı olarak burs başvuruları ayrı ayrı alınacak olup, iki kuruma birden başvuru yapanların başvuruları değerlendirilmeye alınmayacaktır. Eğer İstanbul Konyalılar Vakfına başvuru yaptıysanız hak kaybına uğramamak için lütfen Konyalılar Derneği'ne başvuru gerçekleştirmeyiniz.

Yalnızca Konya nüfusuna kayıtlı olup ailesi İstanbul’da ikamet etmeyen, maddi desteğe ihtiyacı olan ve İstanbul’da Lisans eğitimine hak kazanmış öğrenciler başvuru yapabilir.

Vakıf üniversiteleri (tam burslu öğrenciler hariç), açık öğretim ve uzaktan öğretim öğrencileri burslarımızdan yararlanamaz. Vakıf üniversitelerinde öğrenim gören ve %100 burslu okuma hakkını kaybeden öğrencilerin bursları kesilir.

Ara sınıflar için, genel başarı not ortalaması 4 üzerinden en az 2.00 (100 üzerinden en az 50) olmalı ve ikiden fazla başarısız dersi bulunmamalıdır.

Hazırlık sınıfından birinci sınıfa geçen öğrenciler için ise başarılı olarak geçmiş olmak gerekmektedir.

Burslar geri ödemesiz olup bir öğretim yılı için geçerlidir, devam koşulları sağlandığı takdirde öğrenim süresi boyunca devam edecektir.

konyalilar-dernegi-burs-basvurusu-2023-2024-basladi.jpg

KONYALILAR DERNEĞİ BURS BAŞVURUSU 2023 - 2024

Konyalılar Derneği tarafından lisans öğrencilerine verilecek burstan faydalanmak isteyen öğrenciler, başvurularını aşağıdaki link üzerinden yapabilecek.

KONYALILAR DERNEĞİ BURS BAŞVURU FORMU, BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER VE AYRINTILAR İÇİN TIKLAYIN

Burs başvuru süreci ise şöyle;

“Gerekli koşulları sağlayarak burs başvurusunda bulunmuş ve istenen belgeleri vaktinde teslim etmiş adaylara mülakat gerçekleştirilecektir.

Yapılacak mülakatın tarihi, saati ve yeri tarafımızca bursiyer adayına bildirilecektir. Mülakatı olumlu sonuçlanan ve burs almaya hak kazanan öğrenciler web sitemizde yayınlanacaktır.

Bursiyerliği kesinleşenlerin Türkiye İş Bankası'ndan hesap açtırmaları ve İBAN bilgisini derneğimize bildirmeleri gerekmektedir. Olumsuz sonuçlananlara kısa mesaj veya e-posta ile bildirilecektir.”

Kaynak:Haber Kaynağı

HaberDairesi.com
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.