Konya’nın Şehitler Diyarı Mahallesindeki tank gurur kaynağı
Konya’nın Doğanhisar ilçesine bağlı "Şehitler Diyarı" olarak bilinen Deştiğin Mahallesinde, Milli Savunma Bakanlığı’nın (MSB) gönderdiği tank mahallenin gururu oldu.
![Konya’nın Şehitler Diyarı Mahallesindeki tank gurur kaynağı 1](https://haberdairesi.com/d/gallery/2024/07/1/Konya’nın Doğanhisar ilçesine bağlı Şehitler Diyarı olarak bilinen Deştiğin Mahallesi _2_.jpeg)
Konya’nın Doğanhisar ilçesine bağlı Deştiğin Mahallesi, son 30 yıl içinde 11 evladını vatan için şehit verdi.
![Konya’nın Şehitler Diyarı Mahallesindeki tank gurur kaynağı 2](https://haberdairesi.com/d/gallery/2024/07/1/Konya’nın Doğanhisar ilçesine bağlı Şehitler Diyarı olarak bilinen Deştiğin Mahallesi _1_.jpeg)
Bu özelliği ile “Şehitler Diyarı” olarak anılan Deştiğin Mahallesinin gençleri, asker ve polis olmak için birbiriyle yarışıyor.
![Konya’nın Şehitler Diyarı Mahallesindeki tank gurur kaynağı 3](https://haberdairesi.com/d/gallery/2024/07/1/Konya’nın Doğanhisar ilçesine bağlı Şehitler Diyarı olarak bilinen Deştiğin Mahallesi _7_.jpeg)
ASKER VE POLİS YETİŞTİREN MAHALLE
Doğanhisar Belediye Başkanı Ali Öztoklu, Haber Dairesi muhabirine yaptığı açıklamada, ilçe merkezine 15 kilometre uzaklıktaki mahallenin dağlık bir bölge ve çalışma imkanlarının kısıtlı olduğunu belirterek; mahallenin gençlerinin birçoğunun Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet bünyesinde görev yaptığını söyledi.
![Konya’nın Şehitler Diyarı Mahallesindeki tank gurur kaynağı 4](https://haberdairesi.com/d/gallery/2024/07/1/Konya’nın Doğanhisar ilçesine bağlı Şehitler Diyarı olarak bilinen Deştiğin Mahallesi _3_.jpeg)
MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI TANK GÖNDERDİ
Deştiğin Mahallesinin 1992 yılından beri 11 evladını vatan için şehit verdiğini vurgulayan Belediye Başkanı Ali Öztoklu; bu şehitlerin anısına Milli Savunma Bakanlığı tarafından mahalleye bir tank hediye edildiğini söyledi.
![Konya’nın Şehitler Diyarı Mahallesindeki tank gurur kaynağı 5](https://haberdairesi.com/d/gallery/2024/07/1/Konya’nın Doğanhisar ilçesine bağlı Şehitler Diyarı olarak bilinen Deştiğin Mahallesi _5_.jpeg)
Mahalle halkının evlatlarının hatıralarını yaşatacak sembolik bir tank ya da top aracı talep ettiğini söyleyen Öztoklu, “Doğanhisar Kaymakamlığı, Belediyemiz ve Konya Valiliğimizin de destek vermesiyle Milli Savunma Bakanlığı'nın gönderdiği tank 2019 yılından bugüne mahallemizin sembolü oldu. Şehitler Mahallemize yakışan bir araç. Bizler de şehitler mahallemiz için çalışmaya devam ediyoruz.” diye konuştu.
![Konya’nın Şehitler Diyarı Mahallesindeki tank gurur kaynağı 6](https://haberdairesi.com/d/gallery/2024/07/1/Konya’nın Doğanhisar ilçesine bağlı Şehitler Diyarı olarak bilinen Deştiğin Mahallesi _4_.jpeg)
Mahalle halkı, şehitlere vefa örneği olarak değerlendirilen ve mahallenin en güzel yerine konulan tankı şehitlerin hatıralarını yaşatacak ve acıları bir nebze olsun hafifletecek bir sembol olarak görüyor.
![Konya’nın Şehitler Diyarı Mahallesindeki tank gurur kaynağı 7](https://haberdairesi.com/d/gallery/2024/07/1/Konya’nın Doğanhisar ilçesine bağlı Şehitler Diyarı olarak bilinen Deştiğin Mahallesi _6_.jpeg)
![](https://haberdairesi.com/d/author/18_s.jpg)
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.