Konya’nın tarihi ve kültürü artık dijital ortamda (konyapedia)

Konya’nın tarihi ve kültürünün yer aldığı Konya Ansiklopedisi dijital ortamda yerini aldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Altay, “Kadim şehrimizin sahip olduğu tarihi birikimi dijital ortamda yarınlara güvenle aktarıyoruz” dedi. (konyapedia com nedir?)

Konya’nın tarihi ve kültürü artık dijital ortamda (konyapedia)

Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya Ansiklopedisi’nin dijitale aktarılmış hali olan “konyapediacom” adresini yayına aldı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Konya Modeli Belediyecilik” anlayışıyla fiziki ve sosyal belediyeciliğin yanında kültürel çalışmalara da büyük önem verdiklerini söyledi. Konya ile ilgili her türlü ansiklopedik bilginin yer aldığı Konya Ansiklopedisi’ni “konyapediacom” adresi üzerinden dijital olarak yayınlamaya başladıklarını ifade eden Başkan Altay, “Dünyada yerleşik hayatın 10 bin yıldır aralıksız devam ettiği bir şehir olan Konya’mız zengin bir tarihi birikime sahip. Kadim şehrimizin sahip olduğu bu tarihi birikimi dijital ortamda yarınlara güvenle aktarmak ve bu bilgilere tüm insanların erişimini kolaylaştırmak için bu kapsamlı çalışmayı hayata geçirdik. Proje, yerel yönetimler arasında Konya Modeli Belediyeciliğe birçok alanda olduğu gibi bu sahada da örnek teşkil edecek niteliktedir. Şehrimizin hafızasını daha da güçlendirecek bu güzel çalışmanın hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

konyanin-tarihi-ve-kulturu-artik-dijital-ortamda-konyapedia.jpg

KULLANICILAR MADDE EKLEMESİ VE GÜNCELLEMESİ YAPABİLİYOR

Konya Ansiklopedisi’nden farklı olarak yaşayanların biyografilerinin yer almadığı konyapediacom’da okuyucuların madde önerisi ve katkıları için de bir bölüm eklendi.

Okuyucuların maddelere kolay ulaşımı için “Alimler ve Veliler”, “Basın”, “Belediye Başkanları”, “Konya Tarihi” gibi 30 ayrı sınıflandırmanın yapıldığı konyapediacom’da, 3 bin 686 madde bulunurken kullanıcılar sisteme madde eklemesi ve güncellemesi de yapabiliyor.

konyanin-tarihi-ve-kulturu-artik-dijital-ortamda-konyapedia-001.jpg

Konya Ansiklopedisi konyapedia göz atmak için TIKLAYIN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.