Meram Belediyesi muhtarlara bilgisayar dağıttı

Meram Belediyesi, hizmetlerinde verimliliği ve kaliteyi artırmaları amacıyla muhtarlara dizüstü bilgisayar dağıttı. Dağıtım töreninde konuşan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, yeni bilgisayarlarla hizmet verimliliğine teknolojik katkı sunulduğunu kaydetti. Başkan Kavuş, “En akılcı ve başarılı yönetim, muhtarlarla birlikte yürütülen çalışma tarzıdır” diye konuştu.  

Meram Belediyesi muhtarlara bilgisayar dağıttı

Meram Belediyesi, daha verimli çalışabilmeleri, vatandaşlara daha hızlı ve daha konforlu hizmet verebilmelerini sağlamak amacıyla ilçe genelinde görev yapan tüm muhtarlara dizüstü bilgisayarlar dağıttı.  Meram Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleşen dağıtım törenine Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş’un yanısıra Ak Parti Meram İlçe Başkanı Mustafa Dolular, Meram Belediyesi Meclis Üyeleri, Konya Muhtarlar Derneği Başkanı Celal Duran, Meram Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Taşdemir ve Meram muhtarları katıldı.  

“NE ZAMAN ÇALSAK KAPISINI BİZE AÇAN BAŞKAN KAVUŞ’A TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Dağıtım töreni öncesinde Meram Belediyesi’nin hizmet kalitesini artırmak daha verimli ve daha düzenli bilgi akışını sağlamak amacıyla Haziran ayında hizmete sokulan otomasyon programının detayları ve istatistikleri hakkında bilgi veren Meram Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürü Ekrem Kırmızıtaş, tüm şikayet, istek ve taleplerin bu sistem sayesinde anında ilgili müdürlüklere aktarıldığını ve sistemin Başkan Mustafa Kavuş ve Başkan Yardımcıları tarafından sıkı bir şekilde takip edildiğini belirtti. Muhtarlar adına söz alan Meram Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Taşdemir de kendilerine Meram Belediyesi tarafından verilen bilgisayarlar sayesinde daha verimli ve daha hızlı bir şekilde çalışabileceklerini belirterek ‘Başkanımız, ne zaman çalsak kapısını bize açtı. Her zaman yanımızda durdu. Bu bilgisayarlar da bunun en güzel örneklerinden biri oldu. Bunun için Başkanımız Mustafa Kavuş’a teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

“DAĞITILAN BİLGİSAYARLA HİZMET KALİTESİ ARTIYOR, VERİMLİLİĞE TEKNOLOJİK KATKI SUNULUYOR” 

Daha sonra söz alan Konya Muhtarlar Derneği Başkanı Celal Duran ise bu noktadaki ihtiyaçları olan dizüstü bilgisayar talebini karşılayan Meram Belediyesi ve Başkanı Kavuş’a teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “Başkanımızın muhtarlara verdiği desteğin en önemli göstergelerinden biri bu bilgisayarlar olmuştur” diye konuştu. Partisinin 31 Mart Yerel Seçimlerindeki sloganlarından biri olan ‘Gönül Belediyeciliği’ ifadesine ‘Gönül Muhtarlığı’nı da eklediklerini ifade eden Ak Parti Meram İlçe Başkanı Mustafa Dolular, kurduğu sistem ve vatandaşlarla, muhtarlarla diyalogda gösterdiği başarıdan dolayı Başkan Kavuş’u tebrik etti. Belediyede kurulan sistem ile sorunların çözülmesinden gurur duyduklarını belirten Dolular, sözlerini şöyle sürdürdü: 

“Başkanımız 5 ay gibi kısa bir sürede 69 mahallenin büyük çoğunluğunda adım atmadık nokta bırakmadı. İşte ‘Gönül Belediyeciliği’ budur. Ekibiyle birlikte ciddi anlamda hizmet üretti. Bugün dağıtılan dizüstü bilgisayarlarla hizmet kalitesini teknolojik olarak kuvvetlendirmiş oluyoruz. Muhtarlarımızın bu bilgisayarları hayırlı hizmetlerde kullanmalarını temenni ediyorum.”  

“MERAM’I MAKAMDAN DEĞİL, SOKAKTAN YÖNETİYORUZ”

‘Muhtarlarımız hizmet yolunda yol arkadaşlarımızdır’ diyerek sözlerine başlayan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, ‘Meram’ın geleceği için her mahallede sizlerle birlikte çalışıyor, birlikte koşturuyoruz” dedi. Seçimden önce üç söz verdiğini hatırlatan Başkan Kavuş, “Seçimlerden önce, ‘Beni hep çalışırken, çabalarken ve koştururken göreceksiniz’, ‘Belediyenin görevlerini zaten yerine getireceğiz, Meram’ı ilgilendiren ama belediyenin görevi dışındaki meselelerde de yanınızda ve takipçi olacağız’ ve ‘Beni hep aranızda göreceksiniz’ diye üç vaadim vardı. Bugün bu üç sözümü de yerine getiriyor olmanın mutluluğu ile karşınızdayım. Biz Meram’ı makamdan değil, sokaktan yönetiyoruz. Bu anlayışımızın görevimiz boyunca devam edeceğinden kimsenin şüphesi olmasın” şeklinde konuştu. 

“HER MAHALLENİN İKİNCİ MUHTARI BENİM” 

Haziran ayından bu yana belediye tarafından kullanılan programın Türkçe karşılığının ‘Köprü’ olduğunu anımsatan Başkan Kavuş, programın vatandaşlar ve muhtarlarla belediye arasında gerçek bir köprü vazifesi gördüğünü kaydetti. Muhtarlara dağıtılan dizüstü bilgisayarların bu programın ve hizmet anlayışının bir tamamlayıcısı olduğunu ifade eden Başkan Kavuş, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Sistem her geçen gün büyüyerek devam edecek. Bugüne kadar güzel sonuçlar veren program daha kapsamlı bir hale gelecek. Muhtarlarımız anında bizlere ulaşabiliyor. Sorunu sadece iletmekle kalmıyor, takibini de yapabiliyor. Ben ve yardımcılarım da her sorunun takipçisiyiz. Sizlerden isteğim programı daha aktif olarak kullanmanız. Bu sayede daha hızlı ve kesin sonuçlar alınacak. Sizin verimli çalışmanız bizim için çok önemli. Başarının anahtarlarından biri de sizlerin ellerinde. Bu sebeple ‘Mahallenin ikinci muhtarı benim’ dedim. Sizlerin sorumlu olduğu bir, benim 69 mahallem var. Sorumluluklarımızı gayret ve özveri ile sırtlanıp, başarıya hep birlikte yürüyeceğiz.” 

Konuşmaların ardından Meram Muhtarlarına yeni dizüstü bilgisayarları dağıtıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.