Meram'daki yerli ürün pazarına ilgi artıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Meram Belediyesi işbirliğinde her cumartesi Melikşah Kapalı Pazar Alanı’nda kurulan Yerli Ürün Pazarı’nda, sertifikalı çiftçilerin doğal yollarla ürettiği ürünler doğrudan tüketiciye sunuluyor. Pazara ilginin her geçen gün arttığını belirten Başkan Kavuş, “Sertifikalı çiftçilerimizin ürünleri, Melikşah pazarımızda cumartesi günleri doğrudan halkımızla buluşmaktadır. Yerli Ürün Pazarı’na olan ilgi her geçen gün artmaktadır” dedi. 

Meram'daki yerli ürün pazarına ilgi artıyor

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Melikşah Semt Pazarı’nda cumartesi günleri kurulan Yerli Ürün Pazarı’nı ziyaret ederek üreticiler ve alışveriş yapan vatandaşlarla sohbet etti. 

YERLİ ÜRÜN PAZARI’NA İLGİ ARTIYOR

“Yerli Ürün Pazarı”nın Konya Büyükşehir Belediyesi ve Meram Belediyesi iş birliğinde kurulduğunu hatırlatan Başkan Kavuş, “Büyükşehir Belediyemiz tarafından Meram’ın farklı mahallelerinde verilen girişimcilik, hijyen ve sebze yetiştiriciliği eğitimleri sonunda sertifika alan çiftçilerimizin katıldığı Yerli Ürün Pazarı’na hemşehrilerimizin ilgisi her geçen gün artmaktadır. Her Cumartesi Melikşah Kapalı Pazar Alanı’nda sabah 08.30’da açılan pazarda, çiftçilerimiz doğal yöntemlerle kendi yetiştirdikleri ürünleri aracısız tüketiciye ulaştırmaktadır. Pazarda satışa sunulan ürünlerin ekimden hasada kadar kontrolleri sağlanırken çiftçilerimize de satış konusunda destek verilmektedir” diye konuştu. 

“TARIMA DESTEĞİMİZ FARKLI ALANLARDA SÜRÜYOR”

Belediye olarak farklı alanlarda çiftçilere desteklerinin sürdüğünü vurgulayan Kavuş, “KOP ile Doğru Fide Verimde Kalite” projesi kapsamında Meram Belediyesi, Meram İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Karatay Ziraat Odası ve Konya Merkez Sebze Üreticileri Birliği’nin ortaklığında ve KOP İdaresinin desteğiyle kurulan ‘Sebze Fidesi Üretim Tesisi’ni bu ay içerisinde hizmete açmıştık. Konya bir tarım kenti olmasına rağmen bu tesis, şehir için önemli bir eksiklikti. Ülkemizin hedeflerine ulaşmasında en temel aktör tarım sektörüdür. Mahallelerinin üçte biri tarım ile uğraşan Meram’da böyle bir tesisin açılması, çiftçimizin yanında olduğumuzun ve onlara verdiğimiz desteğin her geçen gün büyüdüğünün en önemli göstergesidir” ifadelerini kullandı. 

Pazardaki tüm esnafla ve alışveriş yapan vatandaşlarla sohbet eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, yerli ürünlerden satın alarak pazar alanından ayrıldı. 

Yerli Ürün Pazarı’ndan alışveriş yapan vatandaşlar ürünlerin kalitesinden ve fiyatlardan memnun olduklarını ifade ederken; çiftçiler de kendilerine tanınan imkan dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi ve Meram Belediyesi’ne teşekkür etti.

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.