Meram'daki yol ve asfalt çalışmaları birbiri ardına tamamlanıyor

Asfalt sezonu boyunca yoğun bir çalışma sergileyen Meram Belediyesi bu çalışmalarını birer birer tamamlayarak hizmete sunuyor. Beş metrelik genişliğini 20 metreye çıkararak sokaktan ziyade cadde görünümü kazandırılan ve toplam 7 km olan Özbayram Sokakta yürütülen yol yapım çalışmalarında sona gelindiğini ve yolun trafiğe açıldığını ifade eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, ‘Meram’a hizmet yolunda yürümeye durmaksızın devam edeceğiz. Umursadığımız tek şey vatandaşlarımızın memnuniyeti.  Biten her çalı

Meram'daki yol ve asfalt çalışmaları birbiri ardına tamamlanıyor

Meram Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, ilçe trafiğine büyük ölçüde katkı sunacak olan Karaman yolunu Alakova Caddesine bağlayan proje olan Özbayram Sokakta yolu trafiğe açtı. Daha önce 5 metre olan yol genişliği yapılan çalışmalar neticesinde 20 metreye çıkarıldı. Bu metrajı ile bir sokaktan çok caddeyi andıran Özbayram Sokak, gidişli-gelişli toplam 7 km... Meram Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Çeçenistan Caddesinin 1 km’lik bölümünün bozulan asfaltını da yenileyerek hizmete sundu. 

Meram Belediyesi olarak oldukça başarılı ve bereketli bir sezon geçirdiklerini ifade eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Meram’ın ulaşım sorununu çözmek ve ilçede asfaltsız tek bir cadde ve sokak kalmaması adına aralıksız ve yoğun bir çalışma yürüttüklerinin altını çizdi. Başkan Kavuş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bir yandan asfaltsız cadde ve sokakların asfalta kavuşması için çalışırken diğer taraftanda tamir, yol bakım işlemlerini, bordür, parke, tretuvar yapımlarını ve yol genişletme çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyoruz. Bu çerçevede başlattığımız Özbayram Sokak yapım çalışmalarında da sona geldik. Yol trafiğe açılarak hizmet vermeye başladı. Öncesinde sadece 5 metre olan yol genişliğini kanalı da kapatarak 20 metreye çıkardık. Bu haliyle sokaktan ziyade bir cadde görünümüne kavuştu. Sokağımız Meramımıza hayırlı olsun” 

“İKLİM ŞARTLARININ EL VERDİĞİ SON ANA KADAR YOL ÇALIŞMALARIMIZ SÜRECEK”

Meram’ın birçok bölgesinde aynı anda yol yapım ve yenileme çalışmalarının sürdürüldüğünü ifade eden Başkan Mustafa Kavuş, bu çerçevede Meram’ın önemli ana arterlerinden biri olan Çeçenistan Caddesinin bozulan 1 km’lik bölümünde de asfalt yenileme çalışmasını tamamladıklarını söyledi. Meram Belediyesinin yol yapım çalışmalarının iklim şartlarının elverdiği son ana kadar aynı hızda sürdürüleceğini kaydeden Başkan Kavuş “Ekiplerimiz nerede bir sorun varsa imkanlar dahilinde ve aciliyet sırasına göre müdahale ediyorlar. Bu yoğun çalışmalardan dolayı vatandaşlarımızdan aldığımız geri dönüşler bizi ziyadesiyle mutlu ediyor. Vatandaş memnuniyetini ön planda tutan bir kurum olarak asli vazifelerimize ağırlık vererek hizmet yolumuza devam ediyoruz. Biz yollarımızı iyileştirdikçe yolumuza taş koymaya çalışanların olacağının da farkındayız. Onları umursamadan hizmet vermeye devam edeceğiz. Çünkü umurumuzda olan tek şey vatandaşlarımız ve onların memnuniyetidir. Meram yollarında, hizmetinde, yaşamında en iyisine layıktır. Biz bunun için varız ve bugüne kadar ki diğer hizmet erleri gibi olmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.  

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.