Mutluluğa Meram'da 'evet' dediler! 2020'de kıyılan nikah sayısı açıklandı

Meram'da geçen yıl 400’ü yabancı olmak üzere 2 bin 341 çift mutluluğa ‘evet’ dedi. Başkan Mustafa Kavuş, “Sağlıklı, mutlu ve güçlü bir aile için atılan her adımın yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

Mutluluğa Meram'da 'evet' dediler! 2020'de kıyılan nikah sayısı açıklandı

Meram’da 2020 yılında 400’ü yabancı uyruklu olmak üzere 2 bin 341 çiftin nikahı kıyıldı. Meram Belediyesi Evlendirme Memurluğundan yapılan açıklamada 2020 yılı boyunca 2 bin 521 çiftin müracaatları Nüfus Cüzdanlarına göre bilgisayar ortamında ön kayıtları alınıp, sağlık raporlarını almak üzere aile hekimlerine gönderildiği ifade edildi.

3-4.jpg

Açıklamada ayrıca şu bilgilere de yer verildi:

 “2 bin 341 çiftin evlenme müracaatları kabul edilip, dosya açılarak nikah akitleri gerçekleştirilmiş olup VGF 20 formları tanzim edilerek tescil edilmek üzere Meram İlçe Nüfus Müdürlüğü’ne gönderildi. 400 yabancı uyruklu çiftin nikah akdi yapıldı. Öte yandan nikah akitlerini diğer il ve ilçelerde yaptırmak isteyen 63 çifte, evlenme izin belgesi düzenlenerek zimmetli olarak teslim edildi. 45 çiftin işlemleri ise tamamlanmış ve kendilerine nikah akitlerinin yapılacağı günü ve saati bildirir randevu verilmiş; randevu tarihinden önce evlenmekten vazgeçtiklerini beyan etmeleri üzerine dosyaları iptal edilmiştir. 72 çiftin ise evlenme dosyası oluşturulmuş ve ilgili sağlık kuruluşuna gönderildiği halde geri dönmediği tespit edilmiştir."  

2-5.jpg

“2020’DE BU HEYACANI YAŞAYAN TÜM ÇİFTLERİMİZE MUTLULUKLAR DİLİYORUM”  

2020 yılında yapılan nikahların bir kısmına katılarak yeni çiftlerin mutluluğuna ortak olan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş da yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi:

“2020 yılında nikahı kıyılan tüm çiftlerimize mutluluklar diliyorum. Yoğun çalışma gündemimizden vakit bulduğum her an nikahlara katılıp ailelerin bu sevincine ortak olmaya gayret ediyorum. Bu aynı zamanda aile kurumuna verdiğimiz değerin de göstergesidir. Sağlam ve güçlü bir toplumun en önemli temel taşı ailedir. Ve yine sağlam ve güçlü bir devlet ve bir millet sağlam ve güçlü aile kurumunun üstünde yükselebilir. Tüm çiftlerimizin bunun bilincinde olarak sağlıklı, sağlam ve mutlu bir yuva kurmaları en büyük temennimiz. Biz de belediye olarak bu noktada üstümüze düşeni bugüne değin hep fazlasıyla yaptık yapmaya da devam edeceğiz. Pandemi sürecinde her ne kadar düğünler yapılamasa  da önceki yıllara nazaran nikah sayısının çok da fazla düşmediğini görmek bir diğer mutluluğumuz oldu. Bu vesile ile 2021 yılında evlenecek tüm çiftlerimize de şimdiden mutluluklar diliyorum.”   

4-4.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.