Pandemi sürecinde yenilenen e-Koski ilk 5'e girdi

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, yenilen e-KOSKİ ile su ve kanalizasyon idareleri web sayfaları sıralamasında ilk 5’e girdi.

Pandemi sürecinde yenilenen e-Koski ilk 5'e girdi

Pandemi sürecinde resmi web sitesini daha dinamik ve ergonomik hale getiren Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, yenilenen e-KOSKİ’yle su ve kanalizasyon idareleri web sayfaları sıralamasında 10.’luktan 5.’liğe yükseldi.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, abonelerinin hizmetlere daha kolay ve hızlı ulaşımını sağlamak amacıyla 2020 yılının başında resmi web sitesini revize etmiş, kullanım istatistikleri esas alınarak kullanım sıklığı fazla olanları öne çıkararak tasarımlarında zamanın şartlarına uygun daha modern ve estetik görselleri kullanmıştı.

DAHA DİNAMİK VE ERGONOMİK BİR SİTE

Resmi web sitesinde yenilenen e-KOSKİ’yle sitenin yönetimini daha da kolaylaştıran KOSKİ Genel Müdürlüğü, bunun yanı sıra içerik arama eklentisiyle de abonelerin site haritasına daha rahat erişimini sağlamış oldu. KOSKİ Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı yazılım ekibi tarafından yoğun istişareler sonucu tasarımı tamamlanan web sitesi, komplike olmayan, dinamik ve ergonomik bir özellik kazandı. Geçtiğimiz yıl yayına giren yeni resmi web sitesi, su ve kanalizasyon idareleri içerisinde en çok tıklanan 5. site oldu.

Sitenin sol menüsünde kurumsal sekmesi, su ve atıksu ile ilgili bilgiler, abone hizmetleri, kültürel faaliyetler, ihale ve mevzuat gibi daha çok kurumu tanıtmaya yönelik bilgiler yer alıyor. Yine sol menüde, abonelerin istek, şikayetleri ve önerilerini ifade edebilecekleri “Bize Yazın” sekmesi, sıkça sorulan sorular bölümü, personel maili, e-bordro ve iletişim bilgilerinin yer aldığı kısımlar yer alıyor.

Üst menüde ise; Konya Büyükşehir Belediyesi ve Çocuksu Sitesi’ne direkt ulaşmaya imkan sağlayan eklentiler bulunuyor. Hemen altındaki e-KOSKİ, su fiyatları, ödeme yerleri, abone işlemleri, depozito ücretleri, hizmet tarifesi, tahakkuk işlemleri ve organizasyon şeması ile KOSKİ Genel Müdürlüğü, abonelerin ilk bakışla hangi hizmeti kullanacağına kolayca karar verme olanağı sunuyor.

e-koski2.jpg

MOBİL UYUMLU DA KULLANILABİLİYOR

Orta menüdeki e-KOSKİ bölümünden tek tıkla borç sorgulama, fatura ödeme, fatura hareketleri, yeni abonelik, abonelik iptali ve faturaya itiraz şeklindeki işlemleri gerçekleştirebilen aboneler, duyurular kısmında resmi duyuruları; arıza ve kesintiler bölümünde ise su hizmetinin aksayacağı yerleri rahatça görebiliyorlar. Ayrıca kurumla ilgili çıkan haberler de orta menüde yer alıyor. Mobil uyumlu olarak da kullanılabilen KOSKİ web sitesi, abonelerin ihtiyaç duyduğu her türlü hizmeti, zaman ve mekan kısıtı olmadan gerçekleştirme olanağı sunuyor.

e-koski3.jpg

E-KOSKİ’DE YAPILAN YENİLİKLER

- Ergonomik, kullanıcı odaklı yeni tasarım
- Su tüketim/fatura bilgileri ve grafikleri
- Favori abone numaraları tanımlayabilme
- Kurumsal üyelik yapabilme
- Sicil no/TC kimlik no ile ödeme yapabilme
- Diğer ödemeleri görebilme (vatandaşların kendi fatura hareketlerine ek olarak kendisine ait olmayan ödemelerini de görebiliyor)
- Aktif olmayan aboneliklere ait borçları izleme ve ödemeyebilme imkânı.

E-KOSKİ İNTERNET ŞUBESİNDEKİ BAŞLICA HİZMETLER 

- Borç sorgulama
- Borç ödeme
- Fatura hareketleri listeleme
- Abonelik başlatma
- Abonelik sonlandırma
- Su/kanal ilk müracaat
- Fatura düzeltme (tahmini fatura)
- Tarifeler hakkında bilgi alma
- Arıza/kaçak bildirimi yapma
- Su fiyatı hesaplama (vatandaşlarımız kullandığı suyun birim fiyatını öğrenebiliyorlar)
- Ödeme noktaları ve alternatiflerini görme
- Bize yazın (genel müdüre mesaj/fatura itiraz ve e-dilekçe)
- Peşin su satın alma (yılın belirlenen zamanlarında)
- Borçlarını yapılandırma (yılın belirlenen zamanlarında)
 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.