Pekyatırmacı: Gençlerimizi teknolojiyle geleceğe hazırlıyoruz

Selçuklu Belediyesi’nin eğitim alanındaki çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Okul dışı öğrenme faaliyetleri kapsamında kurulan Beyhekim Gelişim ve Teknoloji Akademisi geleceğin donanımlı nesillerinin yetişmesine katkı sağlayacak.

Pekyatırmacı: Gençlerimizi teknolojiyle geleceğe hazırlıyoruz

Selçuklu Belediyesi’nin eğitime olan desteği artarak devam ediyor. Bugüne kadar ilçenin farklı noktalarına birçok okul dışı öğrenme ortamı kazandıran Selçuklu Belediyesi bunlara bir yenisini daha ekledi.

Bu çerçevede faaliyetlerine başlayan Beyhekim Gelişim ve Teknoloji Akademisi öğrencilerin farklı alanlarda gelişimine katkı sağlarken eğitime de değer katacak.  

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ve Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar ile birlikte Beyhekim Gelişim ve Teknoloji Akademisi’nde incelemelerde bulundu.

Akademide yer alan atölyeleri tek tek gezen protokol üyeleri yürütülen çalışmalar hakkında eğitmenlerden bilgi aldı. Heyet öğrencilerle de yakından ilgilendi, onlarla sohbet etti.

pekyatirmaci-genclerimizi-teknolojiyle-gelecege-hazirliyoruz.jpg

“GENÇLERİMİZİ TEKNOLOJİYLE  GELECEĞE HAZIRLIYORUZ”

Selçuklu’da okul dışı öğrenme ortamlarına bir yenisini daha eklemenin mutluluğu yaşadıklarını ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı,”Resmi açılışını önümüzdeki günlerde yapacağımız Beyhekim Gelişim ve Teknoloji Akademisi bizim için önemli yatırımlarımızdan bir tanesi. Atölyemize şu an Milli Eğitim Müdürlüğümüzle koordineli bir şekilde okullarımızdan öğrencilerimizi kabul etmeye başladık. Çocuklarımızın ve gençlerimizin her yönden gelişimine katkı sunarak Milli Teknoloji Hamlesi’nde onlarında yerini almalarını amaçlıyoruz. Bu doğrultuda içerisinde robotik kodlamadan siber güvenliğe kadar 13 farklı atölyede gençlerimize okul dışı öğrenme faaliyetleri sunuyoruz. Bu bağlamda desteğini hep yanımızda hissettiğimiz başta Selçuklu Kaymakamımız Ömer Hilmi Yamlı olmak üzere İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Turan Kayacılar Beye teşekkür ediyor, akademimizin eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

pekyatirmaci-genclerimizi-teknolojiyle-gelecege-hazirliyoruz-001.jpg

Girişimcilik CBS ve Harita Okuma, Siber Güvenlik, Robotik Kodlama İHA-Mekatronik, Tasarım ve Üretim, Vefa Gençlik, Genç Kalemler Hitabet ve Yazarlık, Tarih, Hat Sanatları, Müzik, Fotoğrafçılık, Organik Oyuncak Üretimi, Moda Tasarım ve Takı Tasarım olmak üzere toplam 13 atölye yer alıyor.

pekyatirmaci-genclerimizi-teknolojiyle-gelecege-hazirliyoruz-002.jpg

pekyatirmaci-genclerimizi-teknolojiyle-gelecege-hazirliyoruz-003.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.