Pekyatırmacı: Gençlerin istekleri doğrultusunda çalışmalar yapıyoruz

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. Pekyatırmacı, “Gençlerimizin isteklerini dinliyor ve o doğrultuda çalışmalar yapıyoruz.” dedi.

Pekyatırmacı: Gençlerin istekleri doğrultusunda çalışmalar yapıyoruz

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı,19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında, “Gençlerimizin, sahip olduğu medeniyeti unutmadan toplumsal yeniliklere, teknolojik gelişmelere ve çağın gereklerine göre kendilerini geliştirmesi için çalışıyoruz. Bu gençlik ülkemizi geleceğe taşıyacaktır." dedi.

“SELÇUKLU GENÇLERİN HİZMETİNDE”

Selçuklu’da yaşayan gençlerin sosyo-kültürel, spor ve yönetim alanlarında söz sahibi olmaları için önemli çalışmaları hayata geçirdiklerini söyleyen Başkan Pekyatırmacı, “Selçuklu Kent Konseyi Gençlik Meclisimiz tarafından yıl içinde düzenlenen birçok konferans, yarışma, gezi, konser gibi etkinlikler ile alanında kariyer sahibi birçok bilim adamı, sanatçı, siyasetçi ve akademisyeni gençlerle buluşturuyoruz. Ayrıca genç nüfus kitlesinin yoğun olduğu Bosna Hersek Mahallesi’nde bulunan Talha Bayrakçı Gençlik Merkezimiz öğrencilerimize hizmet veriyor. Gençlerimiz burada hem hoşça vakit geçirirken hem de merkezimizin etüt ve sosyal faaliyetlerinden faydalanıyorlar. Gençlerimizin merkeze olan ilgisi bizleri sevindiriyor. Tüm gençlerimizi merkezimizden faydalanmaya ve görev almaya davet ediyorum. Yine Selçuklu’da gençlerimize özel olarak geliştirdiğimiz Selçuklu Gençlik uygulaması ile gençlerimize birçok avataj sağlıyor ve onların yüzünü güldürüyoruz. Selçuklu’da özellikle genç nüfusun yoğun olduğu Bosna Hersek Mahallesi’ne içerisinde etüt merkezi, kütüphane, sosyal alanlar gibi birçok donatının yer aldığı Yeni Nesil Şehir Kütüphanesi’ni de kısa süre içerisinde gençlerimizin hizmetine sunacağız” dedi.

Selçuklu Belediyesi olarak üniversite ve lise öğrencileri ile farklı platformlarda bir araya gelip deneyim paylaşımında bulunduklarını ifade eden Başkan Pekyatırmacı, "Her platformda gençlerimizin isteklerini dinliyor ve o doğrultuda çalışmalar yapıyoruz. Ayrıca, gençlerin vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmeleri amacıyla spor kulübümüz bünyesinde açtığımız 14 branşlarımızda bedensel ve ruhsal eğitimlerini tamamlamalarını hedefliyoruz.

 Bu düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin önemli bir dönüm noktası olan 19 Mayıs 1919’da kahramanlık gösteren Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygıyla anıyor, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum." dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.