Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde görev değişimi

SÜ Güzel Sanatlar Fakültesinde “Dekanlık Devir Teslim Töreni” düzenlendi. Güzel Sanatlar Fakültesinin Dekanlığına asaleten atanan Prof. Dr. Ahmet Dalkıran görevi Dekan Vekili Prof. Dr. Osman Tugay’dan teslim aldı. 

Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde görev değişimi

Güzel Sanatlar Fakültesinde gerçekleştirilen “Dekanlık Devir Teslim Törenine” Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Okka, Prof. Dr. Ahmet Kağan Karabulut, dekanlar, müdürler, daire başkanları ve çok sayıda akademik ile idari personel katıldı.

Dekanlık Devir Teslim Töreninin açılış konuşmasını gerçekleştiren Prof. Dr. Mehmet Okka “Bu bir bayrak yarışıdır. Bundan önce ben götürmüştüm daha sonrasında Osman Hocam başarılı bir şekilde yine bayrağı devir aldı ve ileriye götürdü. Şimdi de sıra Ahmet Dalkıran Hocam'da ve ben bayrağı daha üst derecelere, birlik ve beraberlik içerinde taşıyacağı ve Güzel Sanatlar Fakültemizi daha üst sıralara getireceği inancı içerisindeyim. Allah hayırlı uğurlu etsin. Osman Hocamıza da teşekkür belgesini takdim etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Osman Tugay ise” Yaklaşık 1 yıldır yürüttüğüm Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Vekili görevimin sonuna geldim. Başta bu güzel fakültede görevi bana layık gören Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Şahin olmak üzere, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet Okka ve Yeni Dekanımız Prof. Dr. Ahmet Dalkıran, Güzel Sanatlar Fakültesinin çok kıymetli akademisyenleri ve idari personelimize teşekkürü borç bilirim. Çok sevgili öğrencilerimizin de yolu açık olsun. Kıymetli kardeşim Prof. Dr. Ahmet Dalkıran'ın hem üniversitemiz hem de fakültemiz adına çok önemli hizmetlerde bulunacağından hiç şüphem bulunmamaktadır. Uzun süredir Güzel Sanatlar Fakültesi adına gece gündüz demeden çalışan sevgili kardeşimizin atanmasını gerçekleştiren YÖK Başkanımız Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç ve Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Şahin'e tekrardan teşekkür ederiz" şeklinde konuştu.

Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığına atanan Prof. Dr. Ahmet Dalkıran ise “Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığına asaleten atanmış bulunmaktayım. Şahsımı bu göreve layık görerek atamamı gerçekleştiren YÖK Başkanımız Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç ve Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Şahin'e sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Dekan Yardımcısı olarak üç yıla yakın birlikte çalıştığım ve üzerimde büyük emeği bulunan Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet Okka hocam başta olmak üzere, yine sonraki süreçte bir yıla yakın süredir birlikte çalıştığımız ve dekanlık görevini devraldığım Prof. Dr. Osman Tugay Hocam'a teşekkür ediyorum. Bugünlere ulaşmamda emeği geçen aileme, destek ve yardımlarını gördüğüm hocalarıma, arkadaş ve dostlarıma, akrabalarıma, üniversitede olma nedenim olan kıymetli öğrencilerime teşekkür eder, şükranlarımı sunarım. Rabbim utandırmadan görev yapmayı nasip etsin inşallah. Saygı, sevgi ve hürmetlerimle" diye konuştu.

Tören toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.