Selçuk Üniversitesi ile Konya Cumhuriyet Başsavcılığı arasında iki protokol

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Konya Cumhuriyet Başsavcılığı arasında eğitime yönelik iki iş birliği protokolü imzalandı. Bu kapsamda ‘Tezsiz Yüksek Lisans’ ve ‘Yabancı Dil Öğretim’ projeleri hayata geçirilecek.

Selçuk Üniversitesi ile Konya Cumhuriyet Başsavcılığı arasında iki protokol

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Konya Cumhuriyet Başsavcılığı arasında eğitime yönelik iki iş birliği protokolü imzalandı.

‘Tezsiz Yüksek Lisans ve Eğitim İş Birliği Protokolü’ çerçevesinde, Konya Adliyesinde görevli hâkim, savcı ile hâkim ve savcı adayları, SÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından açılacak ‘Kamu Hukuku’ ve ‘Özel Hukuk’ tezsiz yüksek lisans programlarından yararlanabilecek.

‘Yabancı Dil Öğretim Protokolü’ kapsamında ise Konya Adliyesinde görevli hâkim, savcı ile hâkim ve savcı adayları, SÜ Yabancı Diller Yüksekokulunca verilecek yabancı dil eğitiminden (240 saat) faydalanabilecek.

ikm1.jpg

“SELÇUK ÜNİVERSİTESİ İLE EĞİTİM KONUSUNDA İŞ BİRLİĞİNDEYİZ”

Konya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Konya Cumhuriyet Başsavcılığında düzenlenen protokol töreninde, Selçuk Üniversitesi'nin geçmişi, bugünü ve geleceğiyle Türkiye’nin sayılı üniversiteleri arasında yer aldığını söyledi. ‘Türkiye adalet kültürü’ açısından ‘SÜ Hukuk Fakültesi kültürünün’ önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Solmaz, “Selçuk Üniversitesi ile sadece bugün yapılan protokollerle değil, personelimizin eğitimi konusunda da bire bir devam eden ilişkilerimiz var. SÜ Hukuk Fakültesi ile zaten iyi bir ilişkimiz bulunuyor. Devletimizin, kurumlarımızın en güzel yatırımlarından birisi de kişiye yapılan yatırımdır. Bunun devam etmesi konusunda Adalet Bakanlığımız yıllardır çok güzel çalışmalara imza atıyor. Yerelde de bu çalışmaların taçlandırılması anlamında çalışmalarımız devam ediyor. Bu bakımdan, bugün imzalayacağımız protokollerin haricinde, personelimizin vatandaşlarımızla olan diyaloğunu en iyi noktaya getirebilmek için Sayın Rektörümüz ve SÜ İletişim Fakültesi Dekanımızla görüştük. Vatandaşımıza, Konya halkımıza en iyi hizmeti verebilmek anlamında da özellikle etkin iletişim ve beden dili, öfke kontrolü ve stres yönetimi gibi konularda da personelimizi destekleyeceğiz. Yabancı dil öğretimi ve tezsiz yüksek programlarına yönelik imzaladığımız protokolün hayırlı olmasını diliyorum. Sayın Rektörümüz ve çalışma arkadaşları başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

“MEZUNLARIMIZ ÖNEMLİ KADEMELERDE GÖREVLERİNİ SÜRDÜRÜYOR”

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy da eğitime destek konusunda imzalanan protokollerin; bölge ve kurumların kalkınması ve gelişmesinde önemli bir aşama olduğunu kaydetti. Selçuk Üniversitesi'nin bölgenin gelişmesinde öncü bir üniversite rolüne sahip olduğunu anlatan Prof. Dr. Aksoy, “Üniversitemiz adına Konya Cumhuriyet Başsavcılığı ile imzalanan protokolün layıkıyla yerine getirileceği inancındayım. Üniversitemiz hâliyle bölgenin lokomotifi durumunda. Bölgesindeki diğer üniversiteleri de bünyesinden çıkarmış büyük bir üniversite. Hukuk Fakültemiz üzerinden mezun ettiğimiz birçok öğrencimiz, bölgede, Bakanlıklardan devletin üst kademelerine kadar önemli pozisyonlarda görevlerini sürdürmektedirler. Hâlen, Türkiye’de üst sıralarda hâkim, savcı sınavlarına kadar kazandıran bir hukuk fakültesine sahibiz. Bununla gurur duyuyoruz. Bunun yanında da Üniversitemizin yetiştirmiş olduğu nitelikli elemanlar, iş hayatında karşılık bulan ve aynı zamanda da tercih edilen bir pozisyona ulaşmış durumda. Her alanda Selçuk Üniversitenin tüm birimleri tercih edilir hale geldi. Bunlardan mutluluk duymaktayız. Selçuk Üniversitesi olarak dil öğretiminin ön plana çıkarılması bizim için de oldukça önemli. Ülkemizin temel ihtiyaçlarından birisi bu alandaki farklı eğitim alanları ve odaklarının sayısının artırılması. Üniversitemizin buna katkı sağlayacak olması bölgedeki diğer kurumlara da örnek olacak. Bu vesileyle protokollerimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Protokollerin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Adalet Komisyonu Başkanı Hasan Ay, protokolün düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

SÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emrullah Eken ise protokolün hayırlı olmasını dileyerek, geleceğin hukukçularını yetiştirecek önemli bir protokole imza atıldığını dile getirdi.

ikm2.jpg

Konuşmaların ardından, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy ve Konya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz iş birliği protokollerini imzaladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.