Son Dakika: Konya'da eğitime kar engeli! İşte yarın tatil edilen okullar

Son Dakika Haberi! Konya'da etkili olan kar yağışı nedeniyle 19 Ocak'ta okulların tatil edilip edilmeyeceği merak ediliyordu. Milli Eğitim Müdürlüğünden ilk açıklama geldi. İşte yarın tatil edilen okullar.

Son Dakika: Konya'da eğitime kar engeli! İşte yarın tatil edilen okullar

Konya'da 19 Ocak'ta okullar tatil mi? sorusunun cevabı aranırken, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğünden ilk açıklama geldi.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı: 

"Yunak ilçemizde gelişen olumsuz hava koşulları ve kar yağışı nedeniyle yollarda oluşan buzlanma ve kayma riski ulaşımı tehlikeye sokacağından, önleyici tedbir olarak, İlçe Merkez ve Kırsal Mahallelerimizde bulunan her tür kademedeki okullarda 18 Ocak 2022 (Salı) tarihinde öğleden sonra yarım gün süre, 19 Ocak 2022 (Çarşamba) günü tam gün yüz yüze eğitime ara verilmesine; bu okullarda eğitimin uzaktan eğitim sistemi üzerinden yürütülmesine karar verilmiştir. Ayrıca bu sürede engelli ve hamile kamu çalışanları idari izinli sayılacaktır. 

Bu arada yoğun kar yağışı ve buzlanmadan dolayı mağduriyet nedeniyle İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kararıyla Meram ilçesi; İnlice ilkokulu / ortaokulu, Gökyurt ilkokulu /ortaokulu, Hatunsaray İmam Hatip Ortaokulu, Hatunsaray ilkokulu, Karadiğin Yeniaylar ilkokulu / ortaokulu, Kızılören ilkokulu / ortaokulu, Sefaköy ilkokulu, Sefaköy İmam Hatip Ortaokulu, Güneydere ilkokulu/ortaokulu, Yeşiltekke ilkokulu / ortaokulu, Karadiğin Deresi ilkokulu, Kayalı İlkokulu, Evliyatekke İlkokulu, Yeşildere ilkokulu, Mustafa Bağrıaçık İlkokulu / ortaokulu (KAVAK), Kayhüyük İlkokulu, Boruktolu ilkokulu / Ortaokulu, Çomaklı İlkokulu, Çomaklı talip kahraman ortaokulu, Cariklar İlkokulu/ortaokulu, Kaşınhanı Cumhuriyet İlkokulu / Ortaokulu, Kaşınhanı İmam Hatip Ortaokulu, Kaşınhanı Atatürk İlkokulu ve buraya öğrencisi taşınan yerleşim yerlerinde 19 Ocak 2022 Çarşamba günü yüz yüze eğitime 1 gün ara verilmiştir. Bu süre zarfında uzaktan eğitim yapılacaktır.

İlgili okulların bulunduğu mahallelerden, Lise ve diğer okullara yapılan taşımalı eğitimle gelen öğrenciler de ilgili tarihte izinli sayılacaktır.

Selçuklu İlçesinde ise Tepekent, Başarakavak, Sızma, Aşağı ve Yukarı Pınarbaşı, Dağdere, Güvenç, Tatköy Mahallelerinde bulunan okullarda 19 Ocak 2022 Çarşamba günü yüz yüze eğitime 1 gün ara verilmesi, bu yerleşim yerlerinden merkeze taşınan ilk ve ortaöğretim öğrencilerinin izinli sayılması ve bu süre zarfında uzaktan eğitim yapılması İlçe Hıfzıssıhha Kurulunca kararlaştırılmıştır.

Kar yağışı, tipi ve buzlanma nedeniyle ulaşımda yaşanması muhtemel aksamalar ve mağduriyetleri önlemek amacıyla Karatay ilçemizin kırsal mahallelerinde (eski köy ve kasabalarda) 19 Ocak 2022 Çarşamba günü yüz yüze eğitime 1 (bir) gün ara verilmesi ve bu süre zarfında uzaktan eğitim yapılması İlçe Hıfzıssıhha Kurulunca kararlaştırılmıştır."

KONYA'DA 19 OCAK ÇARŞAMBA HANGİ İLÇELERDE OKULLAR TATİL?

Ayrıca; Altınekin, Bozkır, Seydişehir, Ilgın, Akşehir, Kadınhanı, Çumra, Akören, Doğanhisar, Ereğli, Taşkent, Tuzlukçu, Güneysınır, Yalıhüyük, Derbent, Sarayönü, Emirgazi, Karapınar, Hadim, Beyşehir, Derebucak, Halkapınar ve Hüyük İlçelerinde, yoğun kar yağışından dolayı 19 Ocak 2022 Çarşamba günü Hıfzıssıhha Kurulları kararı ile yüz yüze eğitime 1 gün süreyle ara verildi. 

Okulların tatil edildiğine dair açıklamalar ulaştıkça, haber güncellenmektedir. Lütfen zaman zaman linki yenileyiniz.

Haber Dairesi

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.